Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Fiatal csupaszcsigák (3 mm)...

Fiatal csupaszcsigák (3 mm) ellen mivel lehet védekezni? Szétrágják a zöldségeim.

Figyelt kérdés
2023. máj. 12. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Csigairtó granulátummal. De nem minden zöldségnél. Csak aminél biztosítható, hogy a fogyasztható résszel nem fog érintkezni a granulátum. (Pl. paprika.) Vagy amit nem fogsz elfogyasztani a következő 2 hónapban.

Ami "veszélyes", annál csak azt tudod csinálni, hogy megfelelő távolságban körbeszórod pár szem granulátummal, hogy újabb csigák ne menjenek oda. Nem kell sok, csak amit várhatóan megesznek a csigák.

Meg körben, a füves részen is szórhatsz szét, meg ha bokrok vannak, vagy virágok, akkor azok alá.

Én késő ősszel, mikor már nagyjából üres a kert, akkor szoktam kiszórni egy kevés granulátumot, plusz egy nagyon keveset még április elején is, oda, ahol nem lesz korán ehető növény. Meg persze, körben, a füves részen, hogy az újabb betelepülőket megfogjam. Így soha nem tudnak elszaporodni.

2023. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
kovaföld. Nekem működik.
2023. máj. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
naponta körbejárod a kertet és egy csipetnyi só csodákra képes, na meg jobban is ízlik.
2023. máj. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nemaslug , bár mostanság hiánycikk lett .
2023. máj. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hgr10 válasza:
51%

Mészhidrát a növények köré szitálni vastagon, ha látsz csigát arra is.

A mész jót tesz a földnek, nem méreg, de maró hatása miatt írja és távol tartja a csigákat.

2023. máj. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!