Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Leanderen lévő tetveket...

Leanderen lévő tetveket (fehér színű) mivel lehetne ki irtani?

Figyelt kérdés
A gazdaboltban mospilant javasoltak, már 3x lepermeteztem de hatástalan. Már próbáltam áruházban kapható spriccelős üvegben lévő tetű irtót az is eredménytelen. Mivel lenne érdemes lepermetezni?
2023. máj. 15. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Káliszappanos (kenőszappan) oldat és nem permetezni, hanem letörölni az érintett felületeket (esetleg ecsettel áttörölni). De hatásos lehet ecsettel óvatosan denaturált szeszes törlés is (esetleg hígítva).
2023. máj. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Próbálkozhatsz kemotox vagy hasonló spray alkalmazásával is.
2023. máj. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tetűírtó vegyszert vegyél

Mezőgazdasági boltokban, barkács boltokban lehet kapni

A kemotox hülye ötlet, az a növény leveleit is kinyírja

2023. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Olyan nem létezik, hogy a Mospilan ne öljön meg minden tetűt első kezelésre, ha értelmes módon használják.

Mutass már 1-2 fotót azokról az állatokról, hogy tudjuk, miről van szó.

Ha beazonosítjuk a vadállatot, akkor le lehet írni, hogy hogyan kell ellene a Mospilant használni.

Nem lehet, hogy elpusztult pajzstetvek kiszáradt páncéljai ellen hadakozol? Azok ilyen fehéresek.

2023. máj. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a leanderünk nekünk is állandóan betetvesedik tavaszra. Amikor kikerül akkor jön a tetüírtás, ez viszont lemérgezi a növényt, ledobja a leveleit. Akkor visszavágjuk a csupasz ágakat és a növény elkezd újakat növeszteni. Ezek késő őszre szépen megnőnek, de ekkor be kell vinni télre és ismét betetvesedik tavaszra. Egy hiábavaló körforgás van már hatodik éve szegény növénnyel.
2023. máj. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5

Akkor talán nem valami teljesen alkalmatlan módon kellene irtani a tetveket. Kapható kb. 100 féle rovarirtó, ami a növénynek nem árt, csak a tetveknek.

2023. máj. 17. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Elnézést, hogy csak most tudok reagálni a kommentekre.

A kért képek a leanderről:

[link]

[link]

2023. máj. 19. 15:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Jól tippeltem, ezek pajzstetvek. Szerintem, így a nem túl jó kép alapján, már nem élnek.

Úgy lehet megnézni, hogy élnek-e, hogy körömmel eltolod őket. Ha nedves foltot hagyva csúsznak el, akkor élnek. Ha simán és szárazon leválnak, esetleg valami fehér por marad ott a helyükön, akkor már az örök világosság fényeskedik nekik. De a kiszáradt pajzsuk egy évig is ott lehet, nem fognak elpárologni. Ha zavar, akkor majd egyszer, ha megázik a leander, és a pajzsok feláznak, egy festőecsettel próbáld meg lelökdösni a nagyját, utána meg vízzel mosasd le, ami levált.

Ha mégis találsz köztük élőt, akkor meg el kell olvasni a Mospilan használati utasítását, és/vagy meg kell kérdezni itt valakit (mondjuk, engem), hogy hogyan kell leandert permetezni. Olyan nincs, hogy helyesen használva egy permetezés ne vigye le őket.

2023. máj. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, még vannak élő példányok. Szerinted hogyan kellene permetezni?

A gazdaboltban úgy javasolták, hogy a 4g kiszerelést keverjem el 3l vízben, permetezzem le és a maradék szerrel öntözzem meg a földjét. Úgy gondolom alaposan lepermeteztem, alulról, fölülről a leveleket a törzset is, minden irányból úgy hogy már folyt le a levelekről a szer.

2023. máj. 20. 12:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, akkor itt megáll a tudomány. Annak vinni kellett volna. Én 10 l-hez szoktam 4 grammot (vagy inkább 0,2 grammot fél literhez, és Spilant, ami ugyanaz, csak más néven), persze tapadásfokozóval, és még nem volt olyan, hogy lett volna túlélő.

Lehet, hogy ha látom a permetezést, valami feltűnt volna, de így leírás alapján semmi olyasmit nem veszek észre, ami indokolná a hatás elmaradását.

2023. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!