Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Kullancsokat miért nem irtják...

Kullancsokat miért nem irtják vagy találnak már ki valamit ellenük?

Figyelt kérdés
Lyme kór ellen az oltás sem véd ugye. Most baromira el vannak szaporodva. Idén már kettő volt bennem úgy hogy magas fűben nem is voltam. Csak saját udvaron de itt se hatalmas a fű. Már nem látok más megoldást mint mindig fújni magunkat ha kilépünk a házból. De azt se tudom mennyire véd biztosan. Kisfiamban is volt már. Nagyon féltem őt. Nem hiszem el hogy nem lehet valamit tenni
2023. máj. 19. 19:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Azért mert nincs olyan szer, ami specifikusan csak a kullancsokat pusztítaná el, hanem minden mást is.

Évek óta hallgatjuk nagyjából minden tavasszal, hogy ilyen-olyan invázió lesz, nagyon sok a kullancs, enyhe volt a tél stb... Mégis egy kezemen meg tudom számolni, hányat találtunk négyünkben az elmúlt 5 évben, pedig járunk sok felé, ahol állítólag húdesokvan

2023. máj. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát mi semmi olyan helyen nem voltunk eddig és már 3nál járunk. Nem tudnak valamit kifejleszteni? Vagy akkor már a lyme ellen is valamit? Vagy az nem számít hogy emberek bénulhatnak, hallhatnak meg?
2023. máj. 19. 19:53
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

Egyetlen állat eszi szívesen, a gyöngytyúk. Ha van rá lehetőséged.

Van egy magyar találmány ellenük, de valamiért elkaszálták.

Más megoldás sajnos nem nagyon van.

2023. máj. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
2023. máj. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk is rengeteg van, pedig nem a világ végén élünk, Budapest agglomeráció, és hetente nyírom a füvet. Szerencsére még csak a macskában találtam, hiába volt rajta nyakörv (azóta váltottunk és már nincs benne), de innen tudom, hogy rengeteg van, mert napi négyet hazahozott a cic.

Amíg nem találtunk jó megoldást a cicának, addig a Tickless baby ultrahangos riasztót tettük a nyakörvére, az eredetileg babáknak van. Macskának kényelmetlen volt használni, de azon kívül működött, úgyhogy azt esetleg tudom ajánlani.

2023. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
Volt jó szer. De betiltotta az EU.
2023. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát ez marha jó. Olyan van hogy nem jelenik meg a lyme folt és mondjuk csak torok gyulladás jelzi a fertőzést? Akkor honnan tudják attól van-e vagy nem? Egyébként az agyhártya elleni oltás jelenleg nem is kapható. Szóval hiába akarom oltatni a fiam.
2023. máj. 19. 20:36
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

"Egyébként az agyhártya elleni oltás jelenleg nem is kapható"


Melyik?

2023. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Minden este fürdésnél át kell nézni és azonnal kiszedni. Elvileg az első 24 órában még nem tud fertőzést átadni.


Amit ellenük lehet tenni:

zokniba tűrt hosszú nadrág és

olyan kullancsriasztó szer, aminek magas a dietil-toluamid tartalma (annak idején a biológia tanárunk azt mondta 30% legyen benne).

2023. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Fsme Nálunk ezzel olt a doki. Tudja hogy nincs de nem írja a másikat
2023. máj. 19. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!