Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hangyák ellen macska mellett?

Hangyák ellen macska mellett?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A következő a problémám: Nemrég költöztünk családi házba. A szobánkban hajópadló van, végig repedésekkel. Mivel csak munka miatt lakunk itt ideiglenesen, így nem akarunk pénzt fektetni a padló felújításába. Az esztétikai részét megoldottuk szőnyeggel, de sajnos a hangyák miatt kénytelenek voltunk elvetni az ötletet. Naponta többször átporszívózom a réseket. Már próbáltam porcukros sütőport a kis dögök ellen, de nem igazán hatott. Vettem hangyaírtó kazettát, abba egy-kettő belemászott, de nem történt nagyobb változás... Hangyaírtó port nem merem bevetni a cicám miatt, a sarkokat és a fal melletti részeket befújtam hangyaírtó aeroszollal, onnan már nem is másznak elő, de a résekből még mindig előbújnak... Tudnátok valami tényleg hatásos módszert, amit a macsek mellett is lehet alkalmazni? Esetleg ha az réseket is végig befújnám, az nem káros a cicára? (például belelép és utána lenyalja magáról) Egyébként Protect mászórovar elleni rovarírtó permetéről van szó. Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. márc. 10. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:

BIOKILL.

Minden melegvérűre ártalmatlan és a hangyákat tartósan elpusztítja. Ajánlják akár háziállatot is beszórni vele, én nem merem megtenni.

Irtózom a mérgektől, de ezt évek óta használom.

Pl. még arra is vetemedtünk, hogy macska által behurcolt bolhák miatt gyerekszobát végigfújtuk vele.

Azért jellemzően úgy használom, hogy nem szórófejes (utántöltő) flakonból injekciótűs orvosi fecskendőbe felszívom és a kifigyelt lyukba fecskendezek néhány cm³-t (millilitert), illetve rés esetén a fecskendőt folyamatosan nyomva "folyatom". Így gazdaságos és biztonságostól is biztonságosabb.

Kültéren is sikeresen alkalmaztam.

Mezőgazdasági- (agro, gazda-) boltokban szoktam vásárolni.

Itt olvashat is róla: [link] (Persze tudom, ez becsapós reklám is lehetne.)

Már a GY.K.-n is többször szóba került; mindenki csak dicsérte.

2013. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bármelyik piretrin , vagy piretroid hatóanyagú hangyairtó port nyugodtan használhatod , (ez a hatóanyag a "büdöske" virágporának is a hatóanyaga) a macskákra de bármely más melegvérű állatra veszélytelen , még akkor is ha megeszi ( de általában ők nem olyan buták , hogy megegyék).
2013. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a Raid Csótány/hangya irtó spray is bevált. A macskának kutya baja tőle :) a hangyák meg jó pár hétre eltűntek.
2013. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Elvileg akkor a Protect porozót is használhatom, mivel az permethrin alapú szer. Ez nagy segítség, mivel az pont van itthon, így vennem sem kell... :D Még egyszer nagyonszépen kösziszépen :)
2013. márc. 11. 11:11
 5/5 anonim válasza:
Piretrin, permethrin tartalmú szerek életveszélyes mérgek a macskák számára!! Remélem nem használtad végül sem te kérdező, sem senki más aki azóta erre tévedt!! [link]
2021. márc. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!