Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Tavaly nyáron és idén is...

Tavaly nyáron és idén is minden nap este 9 óra fele zümmögő bogarak lepik el az erkélyemet. Egyszerre 2-3 is szokott ott repkedni, majd elszállnak, majd visszajönnek! Valószínűsítem, hogy cserebogarak. Nagy csúnya rovarok! Segítség?

Figyelt kérdés

Mit lehet tenni ellenük?


A lakótelep közelében (max 1 km) egy erdős rész van, gondolom köze lehet hozzá. De hogy-hogy ugyanabban az időben jönnek?



2013. jún. 19. 21:27
 1/8 anonim válasza:

[link]


őaz?

2013. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szabóméhészet ***** válasza:

gyerekkoromban a 70-es 80-as években rengeteg cserebogár volt,csak úgy potyogtak,most meg már az sincs.


sikeresen kipusztitották?

2013. jún. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A világon semmi problémát nem tud okozni nektek az a pár cserebogár, teljesen felesleges lenne nekiállni vegyszerezni a nagyvilágba.

Alkonyatkor repülnek, általában mindig ugyanakkor, ilyen a biológiájuk, ez is természetes.


Egyébként néz meg jobban a képeket... Rá kell jönnöd, hogy mennyire nem is csúnyák!

2013. jún. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Felénk este főleg a szarvasbogarak szoktak repülni, meg néha egy-két orrszarvúbogár (ez elég ritka). Ha felétek is ez a helyzet, és nem cserebogár, akkor pedig szigorúan tilos irtani.
2013. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező! Sikeresen elvettük szinte az összes élőhelyüket, most még az erkélyedet is sajnálod tőlük? Csúnyák? Nézd meg a lárvájukat, no az valóban elég csúnyácskára sikeredett, ráadásul nem is kifejezett barátja a hozzám hasonló kertművelő embereknek. Szerencse, hogy csak négyévente van több belőlük. (Jövőre várható a legtöbb.)
2013. jún. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Az a poén, hogy pont egy "Elege van a rovarokból?" rovarirtós hirdetést mutat az oldal XDD
2013. júl. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

szia szereltess fel rovarhálót!

www.profi-nyilaszarok.net

ők válalnak ilyet!

üdv

2013. júl. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az összes bogarat, rovart ki kell(ene) irtani.

Én már nem egy szarvasbogarat, orrszarvúbogarat ütöttem agyon. Undorítóak, a föld legértéktelenebb elemei.

Olyanok mintha nem is idevalóak lennének, nem evilágiak vagy nem tudom :D

2014. okt. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!