Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Valami csipked, lehet, hogy...

Valami csipked, lehet, hogy ágyi poloska?

Figyelt kérdés

Mindig alvás után veszem észre, hogy ruha által nem takart bőrfelületen két-három apró, piros pötty jelenik meg a bőrömön, egymástól nem messze, ami viszket. A pöttyök a nap folyamán két-három centisre dagadnak fel, és egy-két hét alatt múlnak csak el. Sosem láttuk, hogy mi csíp meg. Biztos, hogy vérszívó, mert csak engem támad, a barátnőmet nem. (Visszatérő poén a baráti körömben, hogy mellettem nem kell szúnyogirtózni: ha a társaságban vagyok minden szúnyog és kullancs engem támad, imádnak engem. Ha pók lenne pl., akkor a barátnőmnek is lennének csípései, hiszen együtt alszunk.)


Lehetséges, hogy ágyi poloska?



2013. dec. 27. 19:09
 1/4 anonim válasza:

Biztos, hogy az! (anno a hatvanas években volt a szüleimnél, Aput csípték, Anyut nem)

Minél tovább vársz, annál jobban elszaporodik, és annál nehezebb kiirtani (ki lehet, nyugi)

Hívjatok profi rovarirtót, minél hamarabb!! Nem lesz olcsó, de nem érdemes házilag kísérletezni. Ja, és nem tudom, milyen házban laksz, ha társas, szólj az összes szomszédodnak, mert 1. lehet, hogy valamelyiküktől jött, 2. tőled fog hozzájuk menekülni az irtás után.

Olvasd a Hoxa fórumot, az ágyi poloska címszó alatt, sok okos ötletet találsz.

Sok sikert!

2013. dec. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2013. dec. 29. 13:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Helló, találtál valami okosságot ez ügyben? Nálunk is ez van, csak nekem nem dagadnak fel a csípések két centisre, viszont napokig piszkosul viszket, és bizony sem a férjemet sem a két gyereket nem csípi meg semmi csak engem..nem értem, előző lakásunkban is és most költöztünk nemrég itt is..ha valamivel okosabb vagy már az ügyben mint én kérlek írj:)
2014. jan. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia! Tescoban találtunk direkt ágyi poloskák és bolhák írtására való szórófejes permetet, azzal próbálkozunk. Szétszedtem az egész szintet, minden ágyneműt egyenként kimostunk hatvan fokon - jó egy hétig tartott -, mindent vastagon befújtam. Az ágyban lehetetlen megtalálni a nyomaikat, legalábbis a mienkben, viszont hajnali háromkor rájuk törtem, és akkor láttam őket...


Viszont: az ablakkeret tele volt a petéikkel, ürülékükkel. Egy-két elektromos aljzat mellett is megtaláltam a nyomaikat. Megtévesztően messzire is eljutottak az ágytól. Minden ilyen helyet lepermeteztem vastagon. Aztán egy hét múlva meg kellett ismételni, ez volt hétfőn. (Két teljes tubus permetezőszer elment.) Elvileg a permet aktív marad a felületen még hetekig, szóval folyamatosan hat az újonnan kikelő petékre.


Még nem tudom, hogy mennyire volt hatékony, azóta nem voltam otthon. (Albérletben lakom, csak szünetre mentem haza.) Viszont, amennyiben van ilyen opció, a helyedben inkább kérnék meg szakértőt. Nálunk vidéken csak egy rovarírtással foglalkozó ember van, nyilván valószínűleg magasabb árakkal dolgozik, és nagyon nem fért bele a büdzsébe. De így is négy-ötezer között vagyunk valahol a két tubus permettel, és napokig megállás nélkül ment a mosógép és szárítógép (mivel az első adag után nem volt már hely hova teregetni). A permetezések egész délutáni munkák ráadásul, legalábbis akkora belterületnél, mint egy családi ház felső emelete. Sok stressztől kíméled meg magad, ha rábízod olyan emberre, aki ért hozzá, és az a munkája.

2014. jan. 12. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!