Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Az ágyi poloska, hogy a...

Az ágyi poloska, hogy a pokolba kerül az ember lakásába, hogy lehet összeszedni?

Figyelt kérdés

Már nem is tudom, hogy mióta szenvedek ágyi poloskával

ha valaki tudja, hogy hogy kerülhetnek ide és hogy a retekben irthatjuk ki őket azt meg köszönném.



2014. márc. 29. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ emeletes vagy kertes ház... kertesnél vagy valami bútorral vagy valahonnan magatokról hoztátok. Emeletesnél szintén + valamelyik szomszédtól indultak.

Szakembert kell hívni és többnyire 1 alkalom kevés,ha emeletes akkor addig ameddig az összes lakónál meg mindenhol nem irtanak soha nem fogsz megszabadulni tőlük mert valahonnan mindig előfognak jönni.

2014. márc. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösszönjük a választ
2014. márc. 30. 11:56
 3/8 anonim válasza:

Tulajdonképpen akárhonnan összeszedheted. Elég a tömött buszon 1-2 poloskának átmászni rád, bár ez nem valószínű.

A "lelakott", esetleg régi bútorokkal berendezett lakásokban lazán megbújnak.

A szomszédtól is átmehetnek...


Én egy pincéből felhozott zsák miatt szívok velük lassan 2 éve. Kb. 60000 ezer ft-ot költöttem már erre a kiírtásukra, de pár hónap után megint látok 2-3 poloskát, aztán fokozatosan egyre többen lesznek.


Ki kell hívni egy alapos munkát végző rovarírtót, megkérdezni, szerinte hol fészkelhetnek a poloskák, és kidobni azt a bútordarabot a francba. Ismerősnél ez bevált. Én is ezt tenném, de mindig van valami pluszköltség, ami miatt nem engedhetek meg magamnak egy új ágyat.


Ha ezek után még mindig fenn áll a probléma, akkor a bútorokat egyenként át kell fújni, és elkezdhetsz gyanakodni a szomszédokra.


A mindenféle házipraktikák nem működnek, ahogy a boltban kapható "poloska írtó" szerek sem.

2014. márc. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe a laminált padlók szétcsúszott réseit, a körben lévő dilatációs hézagait, meg azt a tényt, hogy egy vékony fóliára van csak úgy "ledobva". Tökéáletes poloskatenyészet. De ugyanígy a bútorok hátlapja, összecsavarozott illesztési felületük, amelyeket nem ragasztottak össze, mivel IKEA bútor... szintén perfekt búvóhely. Csótánynak is.
2014. ápr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk kezdettől fogva csak két három jön és csak ritkán, minden nap átnézzük az ágyat többször. Feltétlenül meg kell ölni, mert nagyon gyorsan szaporodik. Ha társasházban laksz, a közös képviselő segít ingyen!
2014. ápr. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 famonic válasza:

Gőzölés Gőzölés Gőzölés!

Higyjétek el ez a megoldás! Nálunk 2011-ben voltak ezek a kis dögök, a két lányom borzalmasan nézett ki! Egy idő után lámpánál aludtunk majd miután megtudtuk hogy a férjem hozta haza, és a kollégáinak is jutott, többen sikertelenül jártak a bogár írtókkal így én szálltam szembe velük! Olvastam egy cikket hogy Amerikában Hőkabinba teszik bútorokat ruhákat mindent és így irtják őket: [link]

Elrohantam a praktikerbe 7000 ft-ért vettem egy gőzpingvint -(azóta is jóbarátom) és 3 héten át minden reggel nyomtam a gőzt. 3 szobás családi házban lakunk mindhárom szobában főleg a szülőiben mert ott láttuk minden nyomát a fenyőágyban, ágyat gőzőltem, ajtófélfákat , ajtókat, küszöböt, szőnyeg és fal találkozása,éjjeli szekrény, ablakpárkány és ablak, valamit a többi ajtót és ajtófélfát! ezt csináltam minden reggel és láss csodát GYŐZTEM. Végre visszatértek a nyugodt éjszakák és a szép gyermeki arcok pöttyök nélkül! Én csak ajánlani tudom gőzöljétek őket, és azért kell folyamatosan mert a lerakott peték folyamatosan kellnek ki! Kitartás és a Gőz legyen veletek!

2014. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nálam a fém ágy vált be, a Jyskben akciósan 22ezer volt, a lábaira olyan ragacsot tettem, amit a fákra szoktak, hogy ne másszanak fel a rovarok, bitangul ragad, és havonta egyszer cserélem (1 tekercs 5 méter, 1500.-), persze mindezt rovarirtás és teljes szilikonos szigetelés után (emeletes ház, a szellőzőn másztak be a mocsadékok, a szellőzőre pollenháló, rágipszelve), a fűtés- és vízcsövek mindenhol szilikonnal kinyomva. Működik!!!
2014. ápr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Néha elfilózok azon, hogy a pozdorjabútorok csak úgy össze vannak húzva, nyeklenek-csuklanak, és nincs semmi tömítés-ragasztás a rések között. A fióklapok csak úgy be vannak tolva, a konyhaszekrényeknek van hátuljuk, miközben a falra vannak akasztva, lerakják a laminált padlót aminek az a lényege, hogy nincs lerögzítve és direkt kell rá üres helyet hagyni körben...
2014. ápr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!