Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan tudnék megszabadulni...

Hogyan tudnék megszabadulni egy túlságosan is dalos kedvű madárkától?

Figyelt kérdés

A szobám előtt van egy tujafa és a múlt héten megtelepedett rajta egy madár, ami azóta is szinte állandóan csiripel. Ez még önmagában nem lenne baj, de nagyon hangos, ráadásul eszméletlenül idegesítő, éles és rikácsoló hangja van.

Többször próbáltam elhesegetni, ami csak nagyon ritkán sikerült és akkor is rögtön visszamerészkedett és folytatta, ahol abbahagyta. Ne értsétek félre, nincs semmi bajom a madarakkal, a fán hemzsegni szoktak a fecskék és a verebek, de az ő csicsergésük egy kicsit se zavar, csak ez az új jövevény, amit nagyon szeretnék visszaküldeni a feladónak.

Éjszaka nem tudok tőle aludni, nappal pedig még tévézni se tudok nyugodtan, mert azt is túlordítja, az agyamra megy.

Tudom, hogy nevetségesen hangzik a dolog és nem is írnám meg, ha tudnám, hogy mit tegyek, de sajnos nem tudom.

Van ötletetek, hogy hogyan tudnék tőle megszabadulni (lehetőleg úgy, hogy ne nyírjam ki és a fát se kelljen kivágni)?



2014. júl. 10. 07:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Pár éve nekem is volt ilyen "madaram." Pirkadattól kés ő estig rikácsolt a diófán. De annyira elbújt a levelek között, hogy még meglátni sem tudtok. Egy hét után végre leszállt egy alsó ágra, és rájöttünk, hogy egy valahonnan elszabadult Arara-papagáj. Egy ismerős kisállat kereskedőnek sikerült befogni, és elvinni.

Valószínű nálad is ez van. Énekes madarak nem rikácsolnak, és főleg nem állandóan.

2014. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
2014. júl. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az 1-es válazt, valószínűleg az lehet, amit te írtál. Sajnos én egy kisállatkereskedőt sem ismerek, de majd valahogy kerítek egy szakit, aki elcsípi.
2014. júl. 10. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!