Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Vajon ez csótány?

Vajon ez csótány?

Figyelt kérdés

Barna színű, mászó rovar, kb 6 mm, még sosem volt ilyen a lakásban. Ahogy nézem, 3 lába van mindkét oldalán, vagy lehet hogy 4.


Lehet, hogy ez csótány, csak még nem kifejlett??


Most mindjárt kettőt is találtam :(



2014. szept. 15. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. A kifejlett csótány akár 3-4 centis is lehet. Dehát keresőszóval azonnal beazonosíthatod. Nem is értem... [link]
2014. szept. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2014. szept. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert nem olyan mint a képeken. Viszont kifejletlen csótányokról meg nem találtam képet...


Olyan mintha ágyi poloska lenne :(

2014. szept. 15. 23:55
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha 6 mm-es, akkor inkább ágyi poloskára tippelek, az is barna és mászik, van akin a csípése allergiás, viszkető kiütéseket okoz.
2014. szept. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A csótány az nem mászik, hanem rohan, mint a villám. :)


De egy fotóról könnyebb lenne véleményt mondani.

2014. szept. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem rohan az annyira. A kicsi is dettóugyanolyan mint a nagy, a csápja jellegzetesen kalimpálódzik.
2014. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Lefényképeztem, méretarány érzékeltetése céljából melléraktam egy IKEA-s ceruzát:


[link]


[link]


Nem rohant annyira, inkább csak mászott, könnyen meg lehetett fogni.

2014. szept. 16. 22:39
 8/12 anonim ***** válasza:

Elég homályos a kép, de hasonlít az ágyi poloskára.

[link]

2014. szept. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ágyi poloska, azt el tudod fogni, mászik és nem villámgyors, mint a csótány. Hívj sürgősen rovarírtót, mert nagoyn gyorsan szaporodik, naponta rakja le a petéket.
2014. szept. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ágyi poloska :) Ez ezerszer szarabb eset mint a csótány. Azonal kezdj el mindent kiganézni, az ágyat, szekrényeket húzd el 10 centire a faltól, a képeket, celluxxal felragasztott plakátokat szedd le, és takaríts, fertőtleníts. Vegyél egy gőztisztítót, és egyszerhasználatos papírporzsákos kiporszívózás után az ágyat MINDENHOL gőzöld át. Nyisd ki, szedd szét, és kívül belül, alul-fölül, különösen a varrásoknál. illesztéseknél porszívózd, gőzöld, porszívózd.


Ezt úgy 2 naponta ismételd meg pár hétig, a porzsákot meg AZONNAL vedd ki a porszívóból és dobd ki.


Jó munkát!

2014. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!