Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit utál a mezei poloska...

Mit utál a mezei poloska (büdösbogár)?

Figyelt kérdés
fel van akasztva egy dísz a csilláromra,és nem tudom leszedni,és azon van rajta a dög. valami ami távol tartja tőlem este?

2014. szept. 16. 21:52
 1/10 anonim válasza:
0%
XD végem....
2014. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fújd le hajlakkal.
2014. szept. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Akartam írni, hogy a poloskáknak egyébként nincs semmi közük a büdösbogárhoz, de aztán meglepődve tapasztaltam, hogy a büdösbogár keresőszóra egy rahedli poloskát ad ki a gugli. Tudomásom szerint a büdösbogár a bűzbogár másik (népies) neve, mifelénk legalábbis soha senki nem poloskára gondol, ha büdösbogarat említenek, hanem a bűzbogárra. Már csak abból is, ahogy a mondás tartja: felborult, mint a büdösbogár. Hanyatt dobni magát a bűzbogár szokása, nem a poloskáé.


Poloska:

[link]


Bűzbogár:

[link]


Most akkor mi az igazság, melyik bogár népies neve a büdösbogár?

2014. szept. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyébként nagyon off, de szerintem nem egységes, hogy kinek mi a büdösbogár.


Pl felénk is a bűzbogár a büdösbogár, a poloska meg poloska. Az anyósoméknál meg a bűzbogár az a pincebogár. Felénk meg a pinceászka a pincebogár.

2014. szept. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Xdxd
2014. szept. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Hozzánk is folyamatosan bejönek ezek a bogarak én egy zsebkendövel elkapom és kidobom, hát probáld azt hogy hozol egy létrát vagy egy botal nyomd szét/verd le..... Vagy hajlak fújd le xD
2015. szept. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a mezei, vagy vándor poloskát nem szabad szétnyomni, eltaposni, se sebkendővel, se sehogy, mert iszonyatos bűzt áraszt magáról, ha támadást érzékel - innen is a bűzbogár, büdösbogár "nem hivatalos" elnevezésük; inkább össze kell őket fogdosni - ami nem nehéz, mert nagyon lomhák, és észre se veszik, hogy közeledik valami feléjük, csakis a megpiszkálásra indulnak meg -, szal műanyag dobozba, palackba pöckölés, bezárás után idővel elpusztulnak (kiszáradnak) maguktól, ilyenkor nem árasztanak semmilyen szagot; vagy bedobozolva ki lehet őket dobni valami távoli helyen, lényeg, hogy ne lakások közelében.


én úgy szoktam, hogy zárható fedeles üres desszertes dobozkába gyűjtöm őket, majd az egésze még nylon zacskóba teszem, becsomózom, és úgy mehet a nagy szemetes konténerbe, onnan nem tudnak kiszabadulni, mert mire el is jutnak a szeméttelepig a szemeteskocsin, addigra úgyis elpusztulnak, ha légmentesen vannak bezárva.

2016. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja, és a wc-n se húzzátok le, mert onnan simán visszamásznak, nem zavarja őket a vízlöket, se semmi, nagy túlélők; ablakon kidobni pedig szintén tökhaszontalan, mert üzembiztosan visszatérnek, vonzza a őket a kinti hőmérsékletnél melegebb lakás...
2016. jún. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Van egy fél megoldás. Érdemes kipróbálni. Mosogatószeres vizet egy permetezőeszközbe tenni. És ezzel lefröcskölni. Meglassul, aztán megdöglik. Ezen a linken lehet szakértőzni. https://www.youtube.com/watch?v=q7v9VvNzmhE
2016. szept. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ennyi: www.poloska-elkapo.hu
2018. okt. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!