Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Poloska a paradicsomon! Mit...

Pandalány87 kérdése:

Poloska a paradicsomon! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Néhány napja poloskákat látok a paradicsomon és a paprikán. Zöldet, barnát és feketét. Sőt, tegnap a szemem láttára petézett az egyik. Minden megoldás érdekelne, nincs pici baba a családban,tehát a permetezés is szóba jöhet. Mindegy, csak pusztuljanak! Balkon-kertem van, gyönyörű szépek a paradicsomaim, és mikor már azt hittem, megúsztam, jönnek ezek... Ajánlották a sárga színt, hogy attól irtózik a zöld poloska. Ma kipróbálom, hátha... Kérlek, segítsetek!

2014. szept. 25. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Ne bántsd a poloskát, hasznos rovarirtó rovar ! Pöcköld le, aztán mosd meg a paradicsomot.
2014. szept. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

Nem kell velük foglalkozni, a poloska NEM növényevö.


Az érett paprikát/paradicsomot meg minden értelmes ember fogyaszás elött megmossa...

2014. szept. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Hát, a 2. válasz totálisan rossz.


1. A poloskák túlnyomó többsége növények nedveinek szívogatásából él.

2. Nem az értelmes ember mossa meg a paprikát meg a paradicsomot fogyasztás előtt, hanem az értelmes mosómedve. :)

Én a magam részéről minden gyümölcsöt és termést utálok vizesen, csak akkor mosom meg, ha valami konkrét ok miatt muszáj.


Balkonon szerintem felesleges permetezni, mert azt a pár rovart le lehet szedni.

De ha nem győzöd, akkor pl. az Actara vagy a Mospilan megfelel, az ÉVI-je mindkettőnek csak 3 nap.

2014. szept. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Talán bogyómászó poloskáid vannak, illetve azok lárvái.

Ami biztos, hogy szívogatva károsítanak.

2014. szept. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan hasznos, mint az első 2 válaszoló.

[link]

2014. szept. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, én is úgy tudom,hogy a poloska a növények szívogatásából él. Végülis kiraktam egy sárga vödröt és valamiért belemásztak, a többit meg lepöcköltem. De mégegyszer köszönöm.
2014. szept. 30. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!