Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyi poloska! Mennyire hatásos...

Ágyi poloska! Mennyire hatásos ellenük a Biokill nevezetű rovarölőszer?

Figyelt kérdés

Szorgalmi időszakban ingázok otthonom és egy egyetemhez közeli szállás között. A szobámról kiderült, hogy meglehetősen fertőzött ágyi poloskáktól, már többször is jártak kint emiatt rovarirtók.

Gyanítom, hogy hazahurcoltam, hónapokig jöttem-mentem a két lakhelyem között, ugyanis csak későn tudtam meg, hogy mik okozzák a rejtélyes kiütéseket.

Hallottam erről a Biokill nevű szerről, ami elvileg jó ágyi poloska ellen is. Van valakinek tapasztalata ezügyben?

Illetve még annyi problémám van, hogy van egy néhány-hónapos cicánk itthon. Olvastam, hogy a Biokill nem árt a legtöbb emlősnek, kivéve persze a macskát.xD A kérdésem az, hogy milyen mértékben ártalmas a szer számukra? Ha mondjuk a macska átfut egy olyan felületen, ami kezelve van, történhet egészségkárosodása? Vagy csak annyi, hogy ne fújjam a szemébe-szájába?

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jan. 23. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a Biokill nevu szert - igy a cicakra valo veszelyesseget sem tudom -, de azt tudnod kell, hogy BARMILYEN irtoszer hatastalan, ha utana az agynemuvel-pizsamaval-ruhakkal visszafertozod a szobat. A matracot/agyat is tobbszor kell fertotleniteni, mert a vegyszerek altalaban nem pusztitjak el a peteket, es a petekbol kikeltek ujrafertozik az egeszet.

A forro vizes mosas - es ha van, a szaritogep - elpusztitja a peteket is, de magat az agyat gyakorlatilag hetente kell kezelni, kb ket honapon at, hogy a legmelyebb helyrol kikelo bogarak is elpusztuljanak es ne maradjob tobb pete. Erdemes kezelni a szonyeget/padlot is, bar sokan feleselgesnek tartjak.

2015. jan. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, tapasztaltam, hogy makacsak, ezért alaposan szeretnék majd eljárni, viszont pont ezért érdekelne, hogy addig zárjam ketrecbe a macskát vagy mi legyen vele.xDD Várom a további válaszokat.
2015. jan. 24. 15:48
 3/4 A kérdező kommentje:
A kérdés még mindig aktuális.
2015. jan. 25. 13:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk bevált, igaz a bútorokon kívul mindent magas hőfokon kimostunk, amit nem lehetett azt kidobtunk.
2015. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!