Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Honnan jöhetnek a laminált...

Honnan jöhetnek a laminált lapon itt-ott fellelhető apró kicsi, fürge (fehér, kissé áttetsző) rovarok?

Figyelt kérdés
Néhány éve laminált lapot tettem le egy igen régi szőnyegre és olykor, főleg este/éjszaka ha megvilágítom, apró fehér rovarok motoszkálnak rajta. Nem tudom mit keresnek ott. Van valami ötletetek?
2015. márc. 17. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Az udvarrol?utcarol? Ilyenkor eszre se veszed,a legkisebb resen is bemennek. Vagy szuh,a butorokbol
2015. márc. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
A nevük: ezüstös pikkelyke. Minden háztartásban élnek a vizesblokk közelében.
2015. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha regi szonyegre tetted a laminaltat akkor tobb mint valoszinu, hogy abbol jonnek ki. Sajna a regi szonyeg kivalo taptalaja a bogaraknak. Lehet jobban jarnal, ha felszedned az egeszet, mert egy ido utan mar lehet nem csak a bogarak fognak maszkalni belole. Van amikor jo sporolasnak tunik, de szerintem ez most nem az volt.
2015. márc. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Panelházban élünk, de persze ami csak tud, felmászik, vagy berepül.

Az ezüstös pikkelyke jó gondolat, de azt olvastam, hogy azok 7-10mm nagyságúak, én viszont 1-1,5mm-es "lényeket" szoktam látni, nagyobbakat soha, kisebbeket olykor.

Tudtuk, hogy rossz ötlet régi szőnyegpadlóra laminált lapot tenni, de sem elég pénz, sem elég idő nem jutott a felújításra. Van valami módja annak, hogy jelen helyzetben valamit valahova fújva esetleg csökkentsem a rovarállományt a laminált lap alatt?

2015. márc. 18. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem nagyon tudod úgy "eláztatni" vegyszerrel a szőnyeget, hogy mindenhová jusson és ne tegye tönkre a lamináltat. Sajnos mindenféleképpen a csere a megoldás. Gondolj bele, ott vannak azok az élősködök, folyamatosan rágják a szőnyeget, vagyis fogyasztják azt, plusz piszkítanak is rá. Nem csodálkoznék, ha felszedve a lamináltat több része a szőnyegnek már csak por lenne. Amit ugye a mászkáláskor ki is préseltek a rések között, majd beszívjátok azt.

Ajánlom, hogy vegyetek a barkácsboltban hangszigetelő alátétet, amit a laminált alá lehet berakni, az nem olyan horror áron van és óvatosan szedjétek fel a lamináltat, dobjátok ki a régi szőnyeget, takarítsátok ki a helyét és tegyétek vissza a lamináltat miután azt is letakarítottátok a bogaraktól. Nem nehéz, amikor mi a párommal letettük nem hívtunk szakembert és fel sem tűnik, hogy nem szakember csinálta. 1-2 nap alatt megvan, ha vannak haverok még jó buli is lehet. Persze nagy felfordulás, de jobb mint tűrni a bogarakat.

2015. márc. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsot. Ez így volt olyan elrettentő, hogy legkésőbb nyár elején megorvoslom a helszetet.
2015. márc. 18. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!