Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Milyen egér- és patkányirtási...

Milyen egér- és patkányirtási módszerek vannak amik biztos hatásúak?

Figyelt kérdés
A szomszédságunkban van egy nagyon régi vályogból épület parasztház, ami tökéletes a patkányok, egerek és még talán nyestek otthonának. Ez a ház a mi tulajdonunkba került, ami lebontásra fog kerülni. Mielőtt nekifognánk a bontásnak szeretnék egy totális rágcsálóirtást végezni, hogy a bontás közben ne legyen invázió. Kóbor macskák vannak a környéken, de nem hivatkozhatok erre. Biztos vagyok benne, hogy tanyáznak még ott. Tuti biztos irtási tanácsokat szeretnék kérni, hogy milyen mérget használjak, vagy érdemes-e egérfogó csapdákat kirakni dióbél csalival? Granulátumot vagy pépet érdemes használni? Milyen sűrűn rakjak le mérgeket? Köszönöm a segítséget.
2015. ápr. 21. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugye az irtás még ok, de teljesen nem tudod likvidálni őket mert érkezhet utánpótlás.


Mérgek közül többfajtát érdemes használni, van a granulátumos, tasakos, akkor ragasztós módszert is érdemes megpróbálni. Csaliból is olyat használj aminek erős illata van, de a legjobb az ha beteszel egy zacskónyi dióbélt a házba 1-2 napra és ha látod hogy az egerek belekóstolgattak akkor ugye a dió átveszi az ő szagukat és utána használhatod a csapdákhoz. Persze célszerű beszerezned egy ultrahangos riasztót is.

[link] itt nézz körül


Én itt vettem a spurit és én azzal tudtam elkergetni itthonról végleg az egereimet, én számos létező csapdát meg módszert kipróbáltam, drága a spuri de amikor már a 30 ezer forintnál volt a károm a rohadt egerek miatt akkor már nem érdekelt a pénz és inkább megvettem, és bevált! Az egerek már szinte ismerik az egérfogókat direkt lelopják róla a cuccot! A ragasztót is mintha már ismernék én is szinte egy egész karton dobozt pakoltam tele mindenféle méreggel, csapdával.


Meg a patkányok ellen még azt javaslom hogy a ház körül áss gödröket ilyen pár centiseket és pakold tele törött üveg szilánkokkal ha a patkány ott megsérül akkor a társai észreveszik a veszély és elpucolnak onnan. Én 3 éve így likvidáltam őket a tyúkólból! Meg ugye a vadászgörény vizelet is riasztó hatású! Meg ugye jön a jó idő ilyenkor hamar elpucolnak ha veszélyt éreznek! De biztonság kedvéért ha nem akarod hogy a te házadba meg a szomszédokhoz költözzenek be tömegestől akkor javaslom hogy messzebb is tegyél mérgeket úgy hogy kisgyerek, más háziállat ne jusson hozzá!

2015. ápr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vegyél Biotollt az egy zselés írtószer. Ki dobálod a házban. Majd vársz pár napot hogy a meg mérgezett de még élők ne egyék fel a következő adag mérget. Mondjuk egy hét múlva újra rakj ki. Addig ismételd míg már nem nyúlnak a méreghez. Patkányt egeret kiírtja.
2015. ápr. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahol nyest van, ott nincs egér se patkány. :)

A jó féle macsek nem csak az egeret, hanem a patkányt is elrendezi. Ha kóbor macska, akkor valószínűleg nem fog megijedni egy kifejlett patkánytól se.

2015. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ide is tudom ajánlani a napalmot, mivel az 100%-ig kiírtja a rágcsálókat.
2015. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!