Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit lehet tenni a lakásban...

Mit lehet tenni a lakásban kirajzó szárnyas+szárnyatlan hangyák ellen?

Figyelt kérdés
Tömegesen lepték el az egyik szobát.
2015. júl. 1. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Protect nevű hangyairtó spray azonnal használt. Mondjuk, nem kéne aznap ott aludni és azt beszívni.
2015. júl. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én ha egy kupacban látom őket lefújom wd40-el az rögtön összekapja őket
2015. júl. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vannak porok, amiket kiszórva a dolgozók bevisznek a mozgásképtelen királynőnek is és az egész boly elpusztul és utánpótlás nlkül marad. A lefújással csak az éppen kirajzó 10%-ot nyírod ki.
2015. júl. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor újraírjuk a matematika törvényét, és megállapítjuk, hogy 10=100, ugyanis amióta egyszer lefújtam, egy darab sincs.
2015. júl. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy nincs, mivel a szárnyasok a hímek, illetve a nőstények, amikből lesz a királynő is, évente csak egyszer van kirajzásuk, holott rövid életűek, ergo mindig van belőlük a bolyban. Ne kérdezd, hogy miért, a munkások azok akik egész évben rohangálnak a parkettán. Ez a magyarázat talán a látszólagos 100%-ra.


[link]

2015. júl. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tehát a 10 azért lehet egyenlő 100-al, mert a kirajzás azért történik, hogy a régi királynő elpusztult, vagy lejárt a szavatossága. Azzal, hogy a szárnyasokat megölöd, olyan komoly bajba sodorhatod a kolóniát, hogy kvázi nem lesz aki petézzen vagy termékenyítsen. De elég egyetlen megbúvó vagy későn kirepülő és a fújásról lemaradó párocska, a boly megmenekül és következő tavasszal újra a függönyön lesznek.
2015. júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
15 éve épült a házunk, azóta itt bent még nem rajzottak ki a hangyák, de most kb. egy hónap alatt harmadszor lepik el a szobát. Minden alkalommal egy csomó PIRET MIX-et szórtam rájuk, amitől a szobában levők elpusztultak, de úgy látszik, a boly nem pusztult ki, mert újra és újra elborítják a helyiséget.
2015. júl. 3. 14:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel a betonalapt nem tudják árfúrni, feltehetően az azon levő kátránypapír és lső sor tégla közötti maltersort bontották meg, így jutva a parketta alá is. Tényleg ilyenkor csak azt lehet tenni, hogy a dolgozóknak kiszórni a porból, amit bevisznek a bolyba. Sajna 1-2 hangyafajra ez a módszer hatástalan, de azok kint élnek a földben.
2015. júl. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!