Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan tudok megszabadulni a...

Petya183 kérdése:

Hogyan tudok megszabadulni a csótányoktol?

Figyelt kérdés
3 hónapja.költöztünk albérletbe 6szintes épületbe mindent felújítottak a 2-on lakunk még most újítják az 5-6. szintet. Másfél hónapja találtunk pár csótányt kiirtottuk, tegnap megint felforgattuk a lakást 15 db abból 4db 3 centiset öltem meg és ma reggel megint láttam egy picit a falon pedig minden tiszta lett még a hűtő alját is befujtam Raid -al. Kb 3 hónap múlva tudunk másik lakásba költözni (ha tudunk) mit tudok addig csinálni? Nemtudom honnan jönnek fel van újítva az egész keco... Ötletek??? Kinek mi vált be? A konyha ablakunk alatt van minden kuka de az vagy 5 m felfelé lehet ott jöttek be? Azóta húztam hálót az ablakra.
2015. aug. 18. 07:21
 1/5 anonim válasza:
Állatpatikában kapható a K-Othrin nevű méreg, ami nagyon jó! Én anno azzal irtottam ki. Kb 10 ml, 1 liter vízzel hígítva és MINDEN lyukba, vezetékek környékén, ajtók-ablakok keretei és falak lefújva vele. Kb 3 hónapig nyújt védelmet.
2015. aug. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Mi hívtunk szakembert aki 15 ezer forintért megcsinálta. Azóta nem láttunk egyet sem.
2015. aug. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a következő módszerrel irtottam ki őket:


kristályos bórsavból (H3BO3) vizes oldatot készítet-tem.

(Legjobb ún. telített oldatot készíteni, ami annyit tesz, hogy a bórsav-kristályokat vízben forralásig felmelegíteni, majd lehűteni. A lehűtött oldat tetejét felhasználni, akinek van eszköze, az szűri, és a kapott szűrletet használja a továbbiakban.)


Konzervlapkákba szárított kenyérmorzsákat tettem.

Ezekre öntöttem a bórsav-oldatot.

A lapkákat a csótányok vonulási útjába tettem.


A csótány számára a bórsav gyomorméreg. Emiatt csak egy idő múltán, többnyire a fészkükben "halálozik el". Ez jelzést jelent a többi számára, hogy az élelmezési területük nem biztonságos. Eltűnnek.


Így szabadult meg a lányom is a "csótányaitól" egy hatemeletes házi lakásából,

DE úgy,

hogy a szomszéd lakás tulajdonosát is rávette, engedje, hogy bevigyen abba a lakásba is ezekből a CSALÉTKEKBŐL.

2015. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van megoldás még panelban is, hiába van olyan lakó, akinél van csótány, nálad nem lesz.

Ezzel a szerrel:

[link]


50nm-es panellakásban minden csótányt kiirtott 1 hét alatt, pedig szinte már minden helyiségben voltak, éjszaka is ránk másztak.

Ez a kiszerelés 6 hónapig hatásos, de van olyan ami 1 évig is jó, persze az 14-15k körül van, de megéri az árát.

Mi is fizettünk irtócégnek, de sajnos nem értek semmit, csak minimális hatása volt, amit ők csináltak. Gagyibb gélt használnak, amiből amúgy is keveset nyomnak ki. A 20ml meg többszöröse ennek.


Már másik kérdezőhöz is beírtam, de ez tapasztalat, tényleg működik, megéri az árát!

A közlekedési helyeikhez kell pötyögtetni, érdemesebb sarkokba, padlózatra, mert kicsit folyik a gél. Megéri szenvedni, hogy a legjobb helyre legyen pötyögtetve a gél, mert utána semmi gondod nem lesz a csótányokkal.


Viszont panel lakás miatt majd rendszeresen kell venni.

2015. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a link, szóval ez:

[link]

2015. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!