Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Csótányfészek - lakáson kívül...

Csótányfészek - lakáson kívül vagy belül?

Figyelt kérdés

Kb. heti egy-két alkalommal, éjjelente találkozunk 1-2 német csótánnyal, akik a konyhában szoktak sétálgatni (a hűtő táján, az evőeszközös fiókban stb). Bespray-ztem mindent, cukor-szódabikarbóna csapda kitéve, lyukak betömve - az egyetlen, más lakterekhez vezető nyílás a mosogató vízvezetéke, ami szabadon maradt.

A mienk kis lakás kevés bútorral, így túl sok búvóhelyük nem lehet; ugyanakkor a szomszédaink életvitelét ismerve máshol rengeteg lapulhat.

Tehát a kérdés: mennyi esély van arra, hogy a fészkük a lakáson belül van, ha csak ennyire kevéssel futunk össze?



2016. jan. 25. 14:31
 1/4 vfrtom ***** válasza:
Ha már kifejlett rovar, akkor semmit nem tehetsz, főleg úgy , hogy nekik szabad az átjárás. Tarts rendet és tisztaságot. Ne maradjon ételmaradék szabadon, sűrű takarítás mindenhol.
2016. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gélezés megoldaná, ez az egyetlen hatásos szer és minden este söpörj össze, ne legyen morzsa a földön, minden ételt légmentesen zárj el, vízcsapot töröld szárazra és éjszakára tedd bele a dugót. Ha egy-két példányt látsz esténként, akkor ott több is van, mindenképpen rovarítót kellene hívni, mert a házi szerek nem sokat érnek.
2016. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásaitokat. A gélt már megrendeltem, tervben van az azzal történő irtás. Mégis érdekelne, hogy szerintetek van-e rá esély hogy a konkrét fészkük a lakás 30 nm-én belül van, avagy valószínűbb, hogy a falakon túlról jönnek be éjszakánként. (Abban biztos vagyok, hogy sokan vannak... valahol.) Köszi!
2016. jan. 27. 14:12
 4/4 anonim válasza:
Nálam konkrétam az albérlőimet kergette el sorozatosan. Mignem ugye én is végigjártam gélezés, aztán füstölés is volt jópénzért :-) rengeteg volt, sirva fakadtam de aztán hosszú évek óta mentes a lakás. Megoldás, kéthavonta jönnek az irtók 1250 ft -ért ez már igy van évek óta. Szóval én nem tudom de ez bevállt, nekem megéri, hogy 2 havonta jönnek és nincs a lakásban semmi, ettől függetlenül lehet fészkük, de folyamatos irtástól előbb utóbb eltünnek. Legalábbis nálam 100% ban bevállt évek óta.
2016. febr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!