Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Cigicsikk mint rovarölő szer...

Cigicsikk mint rovarölő szer mennyire ártalmas és hogy kell oldatot készíteni belőle?

Figyelt kérdés
Megelégeltem a boltban kapható rovarölő szerek hatástalanságát. Az interneten olvastam olyan tanácsot, hogy cigarettát, cigarettacsikket áztassunk be vízbe, majd az oldattal öntözzük be a növényt. Írják róla, h nagyon erős méreg, így vigyázni kell vele. A kérdésem az lenne, h károsítja-e magát a növényt (orchidea, klívia, hibiszkusz, aloe vera) a nikotinos oldalt, vagy csak a kártevőket öli meg, illetve milyen erősségű oldatot érdemes készíteni, ami a rovarokat már megöli, de a növényt még nem. És még egy olyan kérdésem lenne, h gyümölcsöt termő növényt szabad-e ilyesmivel locsolni, vagy a gyümölcs ehetetlen lesz? Köszönöm

2016. febr. 14. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Egszerűbb venni egy pakli dohányt mint szedegetni a csikkeket. ez off volt
2016. febr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom, nem szedegetek csikkeket, barátom dohányzik a teraszon, ott gyűjti a csikkeket.
2016. febr. 14. 11:41
 3/8 anonim ***** válasza:

1 l vízbe 1 szál cigarettának megfelelő csikk kerüljön (füstszűrő nélkül, természetesen). Egy nap után lehet használni. Én ugyan még csak a permetezésről hallottam, azt nem tudom, felszívódik-e öntözve.

Permetezve nem okoz gondot a növénynek. Neked inkább, ha belélegzed... Elég komoly méreg.

Gyümölcsöt termő növényt legalább egy hónappal szedés előtt nem permeteznék. Ez nem olyan, mint a rendes permetszerek, amik pár nap alatt lebomlanak.


Milyen bolti rovarölő volt, ami nem hatott? Nem lehet, hogy csak nem jól használtad? Pl. kontakt szerrel akartál beöntözni?

2016. febr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Gyapjas pajzstetű lepte el az orchideáimat, Mospilannal öntöztem, és Florimóval permeteztem a levelét, a nagy része el is tűnt a rovaroknak, de teljesen nem tűnt el, mindennap leszedek róluk vagy kettőt. A többi növényemet pedig ellepte a tőzeglégy, azokat is Mospilannal locsoltam be, de azokról sem tűnik el a tőzeglégy. A belocsolás után vártam 1,5-2 hetet, az újabb belocsolással, h jól kiszáradjon a föld, de meg se érezték.
2016. febr. 14. 16:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a cigarettacsikkben nemcsak némi nikotin van, hanem rengeteg büdös, kátrány jellegű anyag. Még ha szoktak is ebből permetszert készíteni, akkor is kenőszappanos vízben áztatják a csikkeket és inkább csak kültérben alkalmazzák, nem szobában. A beöntözésről még nem hallottam, meg az orchideák amúgy sem kedvelik a kifejezett öntözést. A gyapjastetű kevés növénynél elsősorban mechanikusan irtandó fogvájó pálcika segítségével, utána meg pálinka töménységűre (30-40%) hígított denaturált szeszt (vagy pálinkát) fapálcika végére tekert vattapamaccsal kell használni óvatosan. Cliviánál egyértelműen nem okoz kárt. Tapasztalatom szerint a bármilyen spray formájú rovarirtó is hatásos (Chemotox). A tőzeglégy egyértelműen arra mutat, hogy pusztuló, rothadó gyökerek vannak az ültetőközegben. A talajlakó rovarokra én inkább a kertészeti célra javasolt talajfertőtlenítőből (Basudin) használnék pár szemcsét az ültetőközegbe dugdosva.
2016. febr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Esetleg túl kevés Mospilant öntöttél a földre? Ez pedig megbízható szer, én kültérre is elég sokat elhasználok, meg vagyok vele elégedve.

Virágspriccelős/ablakmosós flakonból szórd, úgy egész biztosan hat. Egy pár cseppenés mosogatót keverhetsz hozzá, hogy jobban fedjen.

2016. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Milyen arányban kell keverni a Mospilant az említett rovarok biztos eltüntetésére?
2016. febr. 14. 21:00
 8/8 anonim ***** válasza:
A 4 grammos tasak 10 l-hez elég, permetezéshez és beöntözéshez is. 8 l-rel meg főleg biztos, ha nem élelmiszerről van szó. Beöntözésnél általában annyi lét kell használni, amennyit a növény földje felvesz - de az orchidea ültetőközeg nem vesz fel eleget szerintem.
2016. febr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!