Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Pajor ( cserebogár lárva )...

Bobbbo kérdése:

Pajor ( cserebogár lárva ) irtása / távol tartása módszerekkel hogyan? Bió módszer ismertek? Ha nem, akkor milyen vegyszer lenne jó?

Figyelt kérdés

Pl. van e olyan növény, amit nem szeretnek, tehát ha oda ültetném a frissen ültetett cseresznyefám közelébe, aminek a gyökerét eszik, akkor szépen lassan elhúznának?


Másik, ami eszembe jutott, hogy esetleg valamilyen gyógynövény ázat/tea/oldat (akár hagymával vagy akármivel keverve) öntözve a fa körül elzavarná ezeket itt kártevőként jelentkező állatokat.


Vagy bármi egyéb - akár ha vegyszert ajánlotok, mert ha nincs bió megoldás, akkor kénytelen leszek ehhez folyamodni.



#tea #vegyszer #oldat #bio #pajor #cserebogá lárva
2016. jún. 14. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bio módszer:

[link]

Nem bio, de nem is káros, viszont gyors és hatékony módszer: Force 1 5G gázosodó talajfertőtlenítő.

2016. jún. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ - várok még ötleteket.


Olvastam módszert csalinövények ültetéséről. Olyan növény, aminek a gyökereit úgymond magához vonzza a lárváka - Napraforgó lehet ilyen?

[link]

"Gyökérzete fejlett. A mélyre hatoló főgyökérből dúsan fejlődő oldalgyökerei 60–70 cm mélységig átszövik talajt. Ezeket a sűrűn növő, fehér gyökereket „esőgyökereknek” is nevezik, mert tömegesen akkor fejlődnek ki, ha a napraforgó sok csapadékot kap. Ennek hiányában a vizet a mélyebbre nyúló és ugyancsak nagy szívóerejű gyökereivel veszi fel."



[link]

"A lárvák tavasszal 7 °C-os talajhőmérsékletnél már mozognak és 11-12 °C-on megkezdik a táplálkozást, a talaj felső rétegében május végén és június hónapban tartózkodnak. Kapás kultúrákban (kukorica, napraforgó, cukorrépa), kertészetekben fokozottabb a veszélyük, mivel károsításuk során elrágják a fejlődő növények gyökereit, így a növények sárgulnak, lankadnak, súlyos esetben elpusztulnak "



idén "ültettem" először napraforgót, mégpedig a következő módon - a kapott tányérból a magokat egyszerűen szanaszét szórtam lesz ami lesz alapon - meglepően "sok" növény bújt ki az adott területen, így felmerült bennem a kérdés, hogy lehet e ez a hosszútávú csalinövény? És mivel fenntartom a vegyi vagy bioanyagokkal való védekezés lehetőségét, így elérhető e az, hogy csak a nnaprafogók környékét kell kezeljem, mert a kertem többi részén már nem lesz számottevő a pajorok károkozása - nem tudom hogy az egyéb föld alatti károkozókra mennyre lesz ez érvényes - van valakinek tapasztalata?

2016. jún. 15. 10:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Csali növényként zeller palántákat vegyél, vagy egy tucatot, és ezekekel ültesd be a területet úgy, hogy amekkora a fa koronája merőlegesen levetítve a földre, oda bőven jusson. Ezeket is öntözd rendesen. Ha látod, hogy kókad, herved a zeller levele, egy ásóval jól alányúlva fordítsd ki a zellert és szedd le azokat az élősködőket ami a zeller gyökerét rágja, és pusztítsd el őket. A zellert meg ültesd vissza, jól beiszapolva.
2016. jún. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet


közben ezeket találtam még:


Kerti kártevők - Cserebogár

[link]

rengeteg jó tipp + FORCE 1,5 G (II)


Hasznos fonálférgek - talajfertőtlenítő mérgek helyett

[link]

Nematop


Cserebogárpajor elleni védekezés a gyümölcsösökben

[link]

Bora gombakészítmény


A cserebogár és a pajor

[link]

Horto-Bio

2016. jún. 15. 15:27
 5/6 A kérdező kommentje:

A csalinövényeket milyen messzire kell ültetni? Mennyit, mennyivel többet kell locsolni hogy a pajorok tényleg oda tudjanak menni?



Lucerna mint csalinövény - van valakinek tapasztalata? Nálunk homokosa a talaj (Móri árok szomszédsága)

[link]

Gyökér. A lucernának jól fejlett, orsó alakú, mélyrehatoló karógyökérzete van. A karógyökér a talaj típusától és a talaj vízszintjétől függő mélységig, általában 3-6 m mélyre hatol le, de előfordul, hogy ennél mélyebben is találunk gyökereket. Ennek köszönhető a lucerna kitűnő szárazságtűrő képessége, még a talajvízből is pótolja vízszükségletét. A kék lucerna karógyökere erősebb és mélyebbre hatol, mint a tarkavirágúé, de kevesebb rajta az oldalgyökér, a gyökérelágazás.

A gyökérzet nagyobb része - mind a két lucernafajnál - a talaj felső rétegeiben helyezkedik el, de a tarkavirágú lucerna gyökérzetére ez még jellemzőbb.


[link]

A közönséges vörhenyes cserebogár (Rhitotrogus aequinoctialis) Magyarországon elsősorban az Alföldön és a szomszédos domboldalakon fordul elő, inkább kötött talajon. Ez a faj elsősorban a lágyszárú növényeket kedveli, mint a lucerna vagy a gabonafélék.

2016. jún. 16. 12:29
 6/6 A kérdező kommentje:

Rozs mint csalinövény?

[link]

Mellékgyökér

A rozs egy igen régóta termesztett és kedvelt növényünk. Ez az apróság azonban amellett, hogy takarmányként, és élelmiszerként is megállja a helyét, ráadásul még rekorder is.

A gyökérzete ugyanis elképesztő méreteket képes ölteni. Ez a növény mellékgyökerekkel rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy tulajdonképpen olyan, mint egy hajas baba, amit fejjel lefelé dugtak a földbe.

Ha kiássuk a gyökérszövevényt, és egymás mellé fektetjük, akkor a rekorder esetében ez nem kevesebb, mint 600 kilométernyi kapaszkodó és tápanyagfelvevő szálat jelent.



lehet fórumot kellene nyissak? :-)

2016. jún. 22. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!