Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Nálatok is vannak ilyen pici...

Nálatok is vannak ilyen pici bogarak a fürdőszobában a földön?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem új lakásba és a fürdőszobában vannak a földön ilyen kis apró valamik. Fogalmam sincs milyen bogár lehet, nem kukac, hanem valami kis pici hosszúkás fekete izé.. Lakótársam (aki szintén most költözött) azt mondta hogy ő már látott ilyet az előző lakásaiban is. De én még sosem láttam hasonlót. Közben egy ismerősnél voltam (ő is albérletezik) és a wc-ben ugyanezeket a bogarakat láttam..

Ezek valami gyakorta előforduló bogarak a wc mellett?


Pici gyors kis izék és van belőlük nagyobb is (azokra általában rálépek), de el nem tűnnek, mert később jönnek újabbak, kisebbek.

Lehet ellenük valamit tenni?

Nem tűnnek ártalmasnak, de attól még zavaróak.



Segítsetek.



2016. szept. 17. 12:01
 1/2 anonim válasza:
Szia, a mi wcnkben is találkozok mindig ezzel a bogárral, azt tudom róla hogy a vizesebb helyet szereti, tehát nyilván a fürdőszoba illetve wc környéke kedvezően hat számukra. Hogy tenni mit lehet ellene nem tudom,bár nem is sokat gondolkoztam rajta mert nem láttam hogy eddig bármilyen kárt tettek volna, így békén hagyom őket, és sokszor észre sem veszem őket. Ha tényleg jól tudom és a vizes helyet szeretik, akkor ki lehetne próbálni hogy például fürdés/zuhanyzás után szellőztetni, hogy ne legyen párás a helyiség,és így lehet maguktól is elmennének, ha már a megváltozott környezet nem megfelelő számára. Vagy esetleg kifigyelni hogy hová bujnak el, esetleg két csempe közé stb, és oda valamilyen rovarírtót szórni. Ennyit tudok, remélem segítettem valamiben :D
2016. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem te a fátyolkára (ezüsthátú fátyolka) gondolsz. Sok mindent nem lehet velük tenni, a vizesblokkban vannak és gyakorlatilag bármit megesznek, a fürdőben lehullott bőrt, hajat... kiirthatatlan. Sokkal több takarítás enyhít a helyzeten, de akkor tényleg naponta kell porszívózni és felmosni is.
2016. szept. 18. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!