Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit csináljak ha hangyákat...

Mit csináljak ha hangyákat látok a lakásomban?

Figyelt kérdés

2017. febr. 4. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Simogasd meg őket.
2017. febr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mit szeretnél tenni,ha kedveled őket akkor adjál nekik kaját.

Ellenkező esetben veszel biokill hangyaírtót és szépen oda permetezel belőle ahol látod őket garázdálkodni.

Úgy el mennek,hogy vissza sem néznek.👍😱

2017. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ilyenkor sajnálom, hogy nem lehet itt megjelölni Radics Petit.
2017. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk i s volt hangya, lehet kapni hangyaport, de ha citromkarikát teszel a vonulási útvonalukra, azt sem szeretik. Általában a hangyák nem szanaszét mászkálnak, hanem egy bizonyos úton, kb. a fal mellett.
2017. febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Gondolom el akarod űzni őket :D

Citrom karika és citromlé a jó megoldás!! 2 napig szórakoztam az igaz , de végül nyoma sem volt 1 hangyának sem.

Nagyon nagyon sok helyről jöttek , megfigyeltem honnan jöttek , betömtem kis citromdarabkákkal , facsartam oda citromlevet ( még az a hely köré ) és 2 de 3 nap után már szó szerint egyet se látni!!! :) :)

2017. febr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Böszörményi Gabi válasza:

Tudni kellene, hogy kertes házról van-e szó, mert a válaszom csak ott kivitelezhető.

Ezen kívül aki nem akarja bántani a hangyákat, az csak időre - órára tud tőlük megszabadulni. Ha zavar, hogy minden tél végén hangyák menetelnek a házadban és végleg meg akarsz szabadulni tőlük, akkor tedd az alábbi kipróbált és teljesen bevált eljárást, amit egy öreg féregírtótól tanultam.


A hangyák nem élnek meg házban, csak a szabadban. Azokat a hangyákat látod bent ennivalót keresni, amik a kertben élnek. Tehát sajnos az egész kertet hangyamentesíteni kell. Ne sajnáld őket, erdőn - mezőn van elég hely nekik. Nem szabad több ezer foritos vegyszerekkel fújkálni őket, sosem fogynak el.

Pár száz forintért lehet venni egy zsák - több kilógramm - mészhidrát port (az az anyag, amivel csíkot húznak a sportpályákon). Ezt kell kirakni nagyon kis csomókban (egy csipetnyiket) a hangyák vonulási utján. A hanygyák nagyon szeretik megenni, pedig megdöglenek tőle. De előtte visznek be a bolyba is, ezért az ott dolgzók és a királynőjük is elpusztul.

Ebből semmit nem fogsz látni, a mészpor sem fogy láthatóan - azt fogod hinni becsaptalak - de pár hónap mulva eltünnek a hangyák a kertből és a házból is.

Nekem 3 év után kellett egy keveset megint kirakni, de a házban soha többet nem láttunk egyet sem. Minden más módszer pénz és időpocséklás, a legtöbbet kipróbáltam.

2017. febr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a válaszokat meg fogom fogadni
2017. febr. 18. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!