Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit tehetek katicabogár...

Mit tehetek katicabogár invázió és mezei poloska invázió ellen?

Figyelt kérdés
2017. febr. 17. 06:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Felrakni a szúnyoghálókat.
2017. febr. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Már készülsz a tavaszra?

Lakásban valóban a szúnyogháló tűnik az egyedüli hasznos megoldásnak, azt még lehet fokozni azzal, hogy befújod biokill spray-vel, és körbe a ház falát, és az ajtó, ablak tokot,ennek réseit is.

Növényeken a poloska ellen olvastam de nem próbáltam ki, hogy sárga színű kétoldalas ragasztószalag megfogja őket, de ránk nézve nem mérgező.Pl. a paradicsom alatt, a szárra kell ragasztani. Bár a biokill sem mérgező emberre..

2017. febr. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Ha családiház, akkor megállapítod merről jön az uralkodó szélirány az év nagy részében na és oda csinálsz egy jí nagy színes íllatos virágágyást ami majd oda vonz boldog boldogtalan rovart...

Ha ez a szomszédban van, vagy kint az után, akkor bizony megszívtad és csak a szúnyogháló meg a vegyszerezés maradt.

2017. febr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
A katicák akkor jönnek nagy számban, ha levéltetű-fertőzés van a kertedben, ne bántsd őket, mert szépen eltüntetik a tetveket. A poloskáknak az atombomba sem árt, azok ellen nem tudsz védekezni, mert mindenre rámennek és egyre többen vannak szerte az országban. Még nagyobb gond, hogy nem árt nekik a fagy sem, a tavalyi invázió nagyja áttelelt.
2017. febr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a házunkat tavaly ellepték a katicák és a vándorpoloskák, megpróbáltam utánanézni a védekezés lehetőségének.


A kérdező nem a hazai, őshonos karicára gondol, hanem a levéltetvek elleni biológiai védekezés céljából, Ázsiából betelepített harlekinkaticára.

Sokkal mozgékonyabb és agresszívabb is, mint az őshonos európai katicafajok, melyeket könnyűszerrel kiszorít élőhelyükről, ezért a harlekin ma már több gondot okoz, mint amennyi hasznot hajt.


Mivel levéltetvekkel táplálkoznak, ezek hiányában elkezdik az őshonos katicák lárváit is elfogyasztani, megrágja az almát, a körtét és a málnát is.

Ja, és sajnos csípni is szokott.


A rossz hír, hogy mind a harlekinkatica, mind a vándorpoloska ellen, egyetlen (viszonylag) hatásos védekezési mód, hogy nem engedjük be a lakásba. Vagyis szorosan, pontosan illeszkedő háló az összes ablakra.

Sajnos (tapasztalatból tudom), hogy még így is bejutnak a lakásba. Én mindenhova hálót szereltem, ezért nem értettem, hogy jutnak be a házba. Aztán észrevettem, hogy amikor bejövünk a ház ajtaján, a vándorpoloska észrevétlenül a hátunkra kapaszkodik (és kinek van a hátán szeme?) és máris bent van.


Tudomásom szerint jelenleg nincs olyan "vegyi fegyver", amely hatásosan irtaná ezt a két büdös, undorító betolakodót.

2017. febr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Hát nem tudom mit lehet tenni, de én már teljesen elkeseredtem.


Gyakorlatilag napi szinten jön elő 1-1 poloska valahonnan, és nem lehet velük mit kezdeni. Plusz még rohadt büdös is ha agyoncsapom.


Még decemberben feltekertem a szobában a szőnyeget, az alatt is voltak kupacokban tízesével összebújva...

2017. febr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nálunk is sok van sajnos, és minden télen így volt, néha több, néha kevesebb. De tél végén már mind kimennek, és átadják helyüket a kedves kis hangyáknak, hihihi, akik után a darazsak látogatnak.

Ha egy kicsit változtatunk a szemléletünkön, akkor se lesz kevesebb (de több se!) de nem fogunk miattuk feleslegesen negatívan gondolkozni. Meg kell gondolni, mi árt jobban: ők vagy a mérgek kisprayezése a környezetünkbe. Nehogy azt gondoljuk, hogy ezek ártalmatlan kis vegyszerek. Nem olyan rémes ez, hiszen ők nem paraziták és nem bántják az embert mint a szúnyog, bolha, tetű, ági poloska vagy csótány. Pfúúj! Na azok tényleg bosszantóak és irtani kell.

2017. febr. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:

A nem bánt egy dolog, de elég zavaró hogy az éjszaka közepén arra kelek, hogy az arcomra esik rá, vagy bele a kajámba mikor eszem, vagy a frissen mosott ruhám büdösíti be.


De jártam már úgy, hogy boltban a táskámban volt, és ahogy készítettem ki a pénztárcám, elkezdett eregetni...én meg vörös fejjel ott álltam körülöttem 20 emberrel, és olyan irgalmatlan poloska szagom volt hogy legszívesebben elmenekültem volna a világból.

2017. febr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Galenit válasza:
0%
Gondolkodj el azon, hogy ki élősködik rajtad, és ezt te miért hagyod, valamint esetleg te kin élősködsz. Csak őszintén!!! :-)
2017. febr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Nereida3 ***** válasza:
55%
Itt van szúnyogháló, de állandóan behozok párat a ruhákkal, szerintem szépen összehajtogatva még a szekrénybe is betettem poloskástól. :D De a szúnyogháló tényleg sokat kivéd. Őket meg még a cicám sem eszi meg.
2017. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!