Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Szúnyoghálót milyet tegyek,...

Szúnyoghálót milyet tegyek, vagy tetessek fel ablakra? Olyat ami fix, vagy vegyek öntapadósat?

Figyelt kérdés
Ezek az öntapadósak mennyire hatékonyak és tartósak? Vagy szereltessek fel fixet szakemberrel? Mennyibe kerül egy ilyen fix szúnyogháló? Mi a véleményetek?

2017. febr. 26. 05:21
 1/7 anonim ***** válasza:
műanyag fehér: 7-12 ezer között négyzetmétere
2017. febr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi vidéken lakunk kertes házban, na már most tavaly nyáron bepróbálkoztunk ezekkel az öntapadós vackokkal, de csak a probléma volt vele, könnyen lejöttek, vagy nem úgy állt be ahogy kellett volna, nem pont akkora volt, néha még le is ugrott, és nagyon gyenge volt.


Szépen elmentem a boltba, vásároltam a hagyományos "zöld" szúnyoghálóból, amit én vághattam méretre, és otthon saját kezűleg gombszögek segítségével pillanatok alatt felraktam.

Tökéletesen működött/működik!

Erős, feszes, hiába dobnak neki véletlen a gyerekek valamit nem jön le, vagy neki nyomja a kislányunk az arcát(ezzel szokott szórakozni!) :D Az öntapadósnak is neki nyomta, az azonnal leugrott, én meg felugrottam, és már kínomba csak nevettem. :)

2017. febr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A beepitett szunyoghalot tok felesleges megcsinaltatni, ugyanis bemasznak a kis rohadekok a felso tarolo reszbe, siman ki tudjak kerulni a halot, es maris bent vannak.
2017. febr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az öntapadós hálója legfeljebb 2 évet bír (UV miatt), a zöld műanyag 5 évet. (Északi oldalon valamivel tovább bírják.)

Legjobb az üvegszálas, ami UV-álló. És világos, hogy ne sötétítse a szobát.

Nem fontos szakemberrel csináltatni, ha van affinitásod barkácsolni. Lehet venni műanyag szúnyoghálókeret, ezt méretre vágod, összerakod, felszereled.

Természetesen úgy kell felrakni, hogy mellette ne menjen be semmilyen jószág.

2017. febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gombszögek segítségével felraktad? De mi van ha nekem nem fa ablak-keretem van, hanem műanyag ablakom? Azt nem tudom telejuggatni.
2017. febr. 26. 16:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Műanyagra is fel lehet tenni mondjuk 2-4 lemezcsavarral.

De ha nem akarod kifúrni, akkor vannak ilyen riglik meg klipszek, amikkel 4 oldalt hozzáfogatod az ablakhoz, télre tetszés szerint le is veheted.


[link]

[link]

2017. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Tud valaki nekem tanácsot adni?


Egy panel ház 3. emeletén lakom, és szúnyoghálóra van szükségem. Az ablakok fából készültek.


Félek felmenni a létrára és a nyitott ablak mellett rögzíteni a szúnyoghálót. Nő vagyok, soha nem barkácsoltam és félek a magasságtól.


Olyan mestert viszont nem találok, aki hajlandó hagyományos módon (pl. rajzszöggel) oda rögzíteni a szúnyoghálót.


Mindegyik alumínium keretet akar nekem gyártani, rolós szúnyoghálót, stb. magas összegért... Ezt sajnos nem tudom kifizetni.


Hol tudok találni olyan mestert, aki simán csak felrögzíti a szúnyoghálót?

Az átlagos, nem gazdag emberek ezt hogy oldják meg?

2017. márc. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!