Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Zsizsikinvázió, mit tegyek?

Zsizsikinvázió, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 hónapja jelentek meg a házamban a zsizsikek. Volt itthon egy zacskó barna rizs, amibe megtaláltam őket, és azóta rengeteg van a házba. ott vannak a fürdőszobába, a hálószobába, és mindenhol. Nincs olyan rizs, bab, vagy bármi, amibe belemehetnének, de akkor mégis miért vannak ilyen sokan? Honnan jönnek? Mit megyek? :( Nagyon emgköszönném, ha valaki tudna tippeket adni. Egyszerűen az egész lakás tele van velük. Undorító...

2017. márc. 2. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Molylepke lesz az. Vegyél nekik csapdát, abba beleszállnak és beleragadnak.
2017. márc. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nem molylepke, hanem zsizsik. De, az egész házban mászkálnak, és nem tudom, hogy honnan jönnek.
2017. márc. 2. 23:21
 3/8 anonim ***** válasza:

#1-es


Ez a zsizsik:

[link]


... és ez a molylepke:

[link]

Nagyon nem mindegy!


Felmosás és alkalmazható a Reldan, Unifosz.(Agrárboltokban kapható) Ha nagy a gond akkor gázmestert kell hívni. (ha van kutya, macska, arra figyeljetek, mert méreg!)


[link]

2017. márc. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Zsizsik nem lesz a semmiből, nyilván van még valami egyéb élelmiszer, amiben laknak.

Pakolj ki minden ilyen eltárolt dolgot, és nézd át megint. Ameddig meg nem találod a bölcsődéjüket, addig nem szabadulsz tőlük.

2017. márc. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd át a lisztet, grízt, zsemlemorzsát, ... mindent!

Azokban is lehetnek.

Mindenevők.

2017. márc. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézz még körül. Én egyszer jártam így, egy zacskó szárazbabban "teremtek". De amikor a babot kidobtam, nem jött több. Úgyhogy még keressél "forrást".
2017. márc. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Megtaláltam a fészket. A kamrában beleömlött a barnarizs a rég nem használt pirítóba. Onnan jöttek. Minden hová tettem babérlevelet, és levendulás illolajat. Azt nem szeretik. Már csak néhol néhol van 1-2. 😂
2017. márc. 7. 23:33
 8/8 anonim válasza:
Engem is betámadtak kidobtam mindent, ami abba a szekrénybe volt meg felszippantottam őket porszívóba és a porzsákot azonnal levittem
2019. jan. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!