Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Molylepkék! Mit tegyünk ellene?

Molylepkék! Mit tegyünk ellene?

Figyelt kérdés
Kb 2-3 hónapja, hogy megjelentek a lakásban a ruhamolyok, eleinte csak 1-2, majd már naponta 10 is jött velünk szembe a lakásba. Az elején elkezdtünk molyírtókat beszerezni, mára ott tartunk, hogy szobánként legalább 2 írtó biztos van, különböző típusokból, de moly még mindig van. Lárvákat sehol sem találtunk eddig, de ahogy olvastam, ha legalább az előket sikerülne hatásosan elkapni, akkor idővel megszűnne. A csapdáknál egy két kósza halott példány van, de kb kézzel többet kapunk el naponta. Kinek mi vált be?
2017. márc. 22. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Átnézni a teljes lakást az utolso rongydarabig!
2017. márc. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden ruhát, szekrényt átnézni és ecettel átmosni a szekrényeket, A repkedők már nem veszélyesek, mert nem szaporodnak.
2017. márc. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát készüljetek fel, nekem évekbe telt megszabadulni tőlük! Egy gyapjú sapka véletlen hozzáférhető helyen maradt és abban elszaporodtak, tele lett a lakás... Aztán mindenhonnan előkerültek, egyszerűen nem is tudom, hol keltek ki... Nekem is a nagyon alapos takarítás, szekrény kimosás, a gyapjú holmik egy részének kidobása (pl. egy kisszőnyeg - ugyanis a porszívó porzsákjában is keltek), alapos elzárása segített.


Szóval először a forrást keressétek meg, dobjátok ki. Aztán takarítás, gyapjú holmik napoztatása, átkefélése, esetleg tisztíttatása és zsákba húzása. És állandó vadászat a repkedőkre, azokból lesz az új feneráció.

2017. márc. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg kell találni a forrást vagy forrásokat mindenképpen!

És addig is feromonos csapdákkal csalogatva fogdosni a molylepkéket. Biztos, hogy ruhamoly? Mert van készletmoly is, az más feromonra repül rá.

[link]

Nálam a garázsban volt egy egyéves rajzás. Egy ottfelejtett nejlonzacskóban lévő dió, és egy dobozban lévő mamusz télipapucs volt a forrás. De ekkor már háromszor selejteztem ki dolgokat és mostam át mindent ecettel. Előtte kidobtam a liszteket, a babot, a fűszereket. Az ócska porlepte dobozokra nem gondoltam. Ruha nem volt, csak cipő, de a mamusz izlett nekik :-)

2017. márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!