Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Egér ellen mit ajánlotok...

Egér ellen mit ajánlotok családi háznál, ami a kutyákra nem veszélyes?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 19. 18:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Élve befogócsapdákat vagy sima egérfogókat szalonnabőr kolbi és gabonaszemekkel .
2017. ápr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%
ragacs,de a méreg is oké,az egér nem a kutya körül flangál, Egyébként sem eszi meg. Még az egérfogó is működik
2017. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
macska
2017. ápr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A macskára a kutya veszélyes, előbb meghalna, mint egeret fogna :)
2017. ápr. 19. 21:20
 5/23 anonim ***** válasza:

Én meg már láttam nem egy olyan félszemű vagy megtépett fülű kutyát, ami egy macskával való találkozáskor szerezte a sebeit.

Egyébként én is a hagyományos egérfogóra teszem a voksom, még mindig talán az a leghumánusabb az összes megoldás közül, bármennyire is furán hangzik.

2017. ápr. 20. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A Tengerész ***** válasza:
93%

1. Az egérfogó nem veszélyes kutyára, nem tud benne kárt tenni, talán csak ha nem valami divatos mikroebről van szó, de hát az nem is kutya.

2. Én patkánycsapdával ( az sokkal erősebb) fogtam már szarkát. A házi macska miatt a partkánycsapdára tettem egy félbevágott műanyag kannát amire a két ellentétes oldalon vágtam kis bejáratokat, ez szerintem egérnél is beválhat, ha nem akarod, hogy a kutya, macska elsüsse a csapdát. Az egér meg megérzi a csali ( csak sajt vagy dió a jó) szagát, meg amúgyis fal mellett osonó állat, bele fogy menni a csapdába.

2017. ápr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
4%
Rendrakás, takarítás, higiénia..
2017. ápr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
8%
aztán az egér elköltözik magától
2017. ápr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyen típusú egérfogót használok. A kis félgömb alakú búra alá berakok diódarabkát. Fél éve ugyanaz a csali, nem sűrűn kell cserélni, mert nem fogy el.

Nem kell hozzányúlni az egérhez, ki lehet nyitni a csapdát anélkül, hogy tapizni kellene.

Mérget kutya miatt én sem javaslom, mert esetenként előfordulhat, hogy eszik belőle (vagy a méregből, vagy a tetemből), nem éri meg a kockázatot.


Ez a fajta egérfogó a falu kisboltjában 170Ft-ba kerül, van ahol drágább. Néha kell újat venni, mert a rugó elrozsdásodik és nem mozog rendesen, akkor nem csapódik.

2017. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nekünk az "igazi" KUTYA kutya jött be. A eerek kerültek messzire, de a macskák is :)
2017. ápr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!