Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Honnan jön a burgonyabogár...

Honnan jön a burgonyabogár utánpótlás?

Figyelt kérdés

Van a kertben 100+ bokor krumpli.

Már 8-10 napja minden nap körbejárom, és leverem egy vödörbe a bogarakat (aztán összetaposom).

Eleinte 100-200-at, de még mindig átlag 50-et.

Tudom, hogy a földből jöttek elő, de szerintem már az első napokon mind előjött, mert jó idő volt.

Mégis folyamatos az "utánpótlás".

Nem fiatal, új kelés, hanem kifejlett, öreg bogarak.

A környéken nem látok máshol burgonya-táblát, hogy esetleg onnan repülnének át. Repülnek egyáltalán?

A vödörből még egy sem próbált elrepülni (soha nem láttam őket repülni!!! ), csak kimászni próbálnak.



2017. máj. 17. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
repülnek, egyébként paradicsomon és a krumpli többi rokonán is megélnek
2017. máj. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a valosag nem egyezik azzal, amit gondolunk, alapvetoen az olyan tipusu mondatokat kell keresni, mint ez itt:


"szerintem már az első napokon mind előjött, mert jó idő volt. "


Ez az, amit nem tudunk, sot, en speciel meglehetosen valoszinutlennek tartom, hogy igy lenne. A biologiaban inkabb ritkasag szamba megy, hogy valami nagyon szinkronizaltan, tok egyszerre tortenjen, meg ha a ido jo is.


Amugy honnan lehet megkulonboztetni a fiatal bogarat az oregtol? Marmint a bebabozodas utan mar a kifejlett bogar jon elo, elvileg nincs kulonbseg az egy hetes meg az egy eves bogar kozott.

2017. máj. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Tavaly is volt a kertben krumpli vetve? Mert akkor a földből jönnek.
2017. máj. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Komplikato válasza:
100%
Hivatalosan Kolorádóbogárnak is hívják, azért kapta a krumpli előtagot, mert azon kevés fajok tagja, ami a krumpliban (és fent említett paradicsom félékben is megtalálható) mérget ignorálja, ezért azt is meg tudja enni. Viszont szerintem pl. a borsót jobban szereti, hogy a fene vinné el. Nekünk az összeset kinyírták. Amúgy szerintem tele van petével az összes levél alja és hidd el igen hamar kifejlődnek a dögök ha eleget zabálnak. Meg nyilván tudnak repülni is.
2017. máj. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A krumplibogár 1-2 évig él.

Elég ha tavaly előtt összel volt valami krumpli a közelben 1 km-re is akár. Idén tavasszel meg odarepülnek.

2018. jún. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!