Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Poloska! Mihez kezdjünk a...

Poloska! Mihez kezdjünk a holmijainkkal?

Figyelt kérdés

Két hete költöztünk.

A helyzet: albérleti panellakásunk fertőzött -- vagy költöztetés közben, vagy a szomszédból kaphattuk be a dögöket; sem nekünk, sem a tulajnak nem volt még problémája. Nálam nem váltanak ki reakciót a csípések, de a szüleim rémesen néznek ki.


Holnap jönnek hozzánk irtani. Az eljárással többé-kevésbé tisztában vagyok: textilneműnek (ruha, ágynemű, remélhetőleg plüssállat és miegyéb) zsákolás, magas hőfokú mosás, megint zsákolás.

De!

Rengeteg könyvünk és elektronikai cuccunk van (nagyrészt dobozban -- majd a saját helyünkön pakolunk --, a hálószobákban), ezekkel mi a helyzet? Sem kimosni, sem kigőzölni nem lehet őket, de nyilván nem fogunk mindent kivágni, kiváltképp nem a könyveket, a rovaroktól azonban nyilván szeretnénk mielőbb, tartósan megszabadulni.


Szóval: könyvek, elektronikai cuccok poloskátlanítása, hogyan? (Nem mindnél oldható meg a hónapokra való légmentes zsákolás, valamit nyilván forgatunk, használunk.)



2017. jún. 1. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem holnapig bírd ki, majd a szakemberek megmondják, inkább nekik higgy.
2017. jún. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
NE DOBJ KI SEMMIT. Nállam most szüntettük meg kb 2 hónap után. Szörnyű volt... Na de, a lényeg moss ki mindent, nézz be a ruhásszekrényedbe és, ha ott is találsz akkor moss ott is ki mindent (ruhát, meg magát a szekrényt valami egyszeres törlőkendővel. Én domestossal csináltam). Utána szerezz egy vasalót és az ágy MINDEN szegletét gőzöld át (ha nincs gőz funkció a vasalón akkor vizes ruha plussz vasaló). Ha van a falnál oldalszegö akkor azt dobd ki csak alatta porszívózz ki (én befújtam purhabbal a mögötte lévő rést is), ha van a plafonon akkor azt is szedd le, dobd ki. De emellé nem árt egy irtás sem kb 15 Ft de muszáj. A régi könyveket vidd le pincébe mert abba is el tud bújni. Remélem tudtam segíteni. Kérlek írj ha igen.
2017. júl. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!