Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mik ezek a szőlőn lévő kis...

Mik ezek a szőlőn lévő kis fehér "tücskök" (nagyot ugranak)? Károsak a szőlőre?

Figyelt kérdés
2017. júl. 9. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. júl. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2017. júl. 9. 18:16
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

De ezt a részét a cikknek ne hidd el, mert nagy baromság:

"A fehér viaszos telepeket a fertőzött hajtással együtt folyamatosan vágjuk le, és zsákban gyűjtve távolítsuk el a kertből, semmisítsük meg. Ezzel a módszerrel a kártevő felszaporodása megelőzhető, illetve az egyedszáma egyensúlyban tartható."


Amire levágsz egy hajtást, akkorra az összes állatka leugrott róla, csak a növényedben csináltál kárt, mert a kártevők két perc múlva visszaugranak rá.

Ahol felbukkannak, ott minden növényt le kell fújni rovarölővel, mert szinte minden növényt megtámadnak, fákat, bokrokat, konyhakerti növényeket, virágokat, gyomokat.

A szomszédból persze akkor is gyorsan visszatelepednek (mert mindenkinek van egy trehány, semmirekellő szomszédja, aki nem védekezik), de egy darabig elfogadható lesz a létszámuk.

2017. júl. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet ellene hatásos szert venni. Tavaly olyan kombinációt használtam amiben minden fellelhető rovarölő bennevolt, még kitinszintézis gátló is. Sajnos a környező kerteket nem művelik ,így idén ugyanott tartunk mint tavaly . A leghatásosabb módszerre én is kíváncsi vagyok.
2017. júl. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Talán mert a trehány semmirekellő szomszéd nem akarja méreggel telefújni az udvarát?
2017. júl. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző: úgy látom, te is azt képzeled, hogy a növényvédőszerek durvább mérgek, mint a dezodorok vagy légfrissítők.

Hát a legtöbb nem.

2017. júl. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem várom el senkitől, hogy mérgekkel telefújja az udvarát. Megelégednék annyival, hogy lekaszálja az ember magasságú gazt. Egyébként amíg a környező kerteket művelték, nem volt ilyen nagy a baj, és én a mai napig sem használok olyan mérgeket ami a bogarakon kívül bárkinek ártana.
2017. júl. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!