Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyi poloska ellen valami jó...

Ágyi poloska ellen valami jó írtószer?

Figyelt kérdés

Kb két éve jelentek meg nálunk (panel), az egész házban kivétel nélkül mindenkinél van. Mi becsületesen, havonta írtatunk de egyszerűen semmi hatása. Lassan mi fogunk megdögleni az irtószereketől, a poloskáknak semmi bajuk.

A többi szomszéd csak hébe hóba írtat, ez a legnagyobb probléma szerintem.

De esetleg tud valaki valami boltban vásárolható írtót, ami használna? Befújnám az ablaknál, erkélynél (sokszor láttam hogy onnan jönnek be), ajtóknál, ágy környékét..az egész lakást.

1 hete volt itt az irtó, valami új füstöléses módszert alkalmazott, de én már 3 napja találom a kis szemeteket az ágyamban.

Már sem idegileg, sem anyagilag nem bírjuk, kidobott több tízezer forint havonta.

Valaki segítsen :(


2017. júl. 13. 12:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az Insecticide 2000 nevű szert
2017. júl. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

házilag lehetetlen irtani, amit házilag megtehetsz, hogy lehetőségekhez képest szigeteled a lakást, hogy a szomszédból ne tudjon átjönni. Fűtéscsövek mentén szokott átmászni, a csövek mentén a hézagokat sziloplaszttal el lehet tömni, ablakra pedig szúnyogháló, mert a falon át is másznak a dögök, bár nem jellemző.


Egyébként profi rovarírtó cég oldja csak meg és sajnos 1 írtás ritkán elég. Nálam is megjelentek a dögök ki tudja honnan leszilóztam az összes fűtéscső menti hézagokat és 2x is voltak írtani és mostmár talán nincsenek, eddig úgy tűnik 2-3 nap után, hogy mind megdöglött.

2017. júl. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szunyogháló van, viszont itt a nagy erkély, amire nem tudunk normális szunyighálót tenni, szóval ott biztos bejönnek.

Sokszor csináltuk már azt, hogy minden tárgyunkat, ruhákat légmentesen lezártuk egy zsákba, jött a profi írtó, de pár nap, hét múlva ugyanúgy jöttek dögök.

És most, nem tudom miért de nagyon sok van, pedig kb egy hete lehetett itt az ember. Már nagyon kétségbe vagyunk esve.

Köszi a válaszkoat.

2017. júl. 17. 17:06
 4/14 anonim válasza:
NE DOBJ KI SEMMIT. Nállam most szüntettük meg kb 2 hónap után. Szörnyű volt... Na de, a lényeg moss ki mindent, nézz be a ruhásszekrényedbe és, ha ott is találsz akkor moss ott is ki mindent (ruhát, meg magát a szekrényt valami egyszeres törlőkendővel. Én domestossal csináltam). Utána szerezz egy vasalót és az ágy MINDEN szegletét gőzöld át (ha nincs gőz funkció a vasalón akkor vizes ruha plussz vasaló). Ha van a falnál oldalszegö akkor azt dobd ki csak alatta porszívózz ki (én befújtam purhabbal a mögötte lévő rést is), ha van a plafonon akkor azt is szedd le, dobd ki. De emellé nem árt egy irtás sem kb 15 Ft de muszáj. A régi könyveket vidd le pincébe mert abba is el tud bújni. Remélem tudtam segíteni. Kérlek írj ha igen.
2017. júl. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Pont két napja pakoltuk ki a ruhásszekrényt, de egy darab nem volt benne még döglött sem.

Most vettünk purhabot, azzal lefújjuk a válaszfal éleit.

De sehol sem találtam amúgy poloskát máshol, csak az ágyamban, de már ott is csak nagyon picik vannak.

Az is megfordult a fejemben, hogy beköltöztek a laptopomba. Sokszor találtam már a billentyűzeten is poloskát és sokszor teszem az ágyba, ott használom.

Erre valami tipp?

2017. júl. 29. 12:12
 6/14 anonim ***** válasza:
laptopba biztos nem megy be, a melegetn em szereti bent pedig lehet 40-50 fok is, 50 fokon negyed óra alatt meg is döglik. Én sok polcon lévő nem gyúlékony tárgyat ( faszobrok pl. ) beraktam a sütőbe 60 fok légkeverés, negyed órára hogy ha pete van rajta elpusztuljon.
2017. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

De ez az hogy nincs semmi más tárgy ahol poloskát láttunk volna. Van közvetlenül az ágyam mellett egy fa asztal. Dobjam ki?

De maga az ágyam is fakeretes. Ez a második ágyam, biztos hogy nem veszünk másikat, keret sincs rá sajnos.

2017. júl. 30. 21:50
 8/14 anonim válasza:
Vasalj át mindent, a laptop billentyűzetből meg szedd ki a gombokat és nézd meg hogy tiszta-e.
2017. júl. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azt olvastam valahol, hogy kidobni bútort felesleges, mert pl a parketta szegélyében is elbújhatnak, vagy épp a konnektor és a fal közt is megtalálják a láthatatlan kis réseket is. Tehát hiába dobod ki az összes bútort, ha még néhány rejtőzködik valamerre, újra előbukkannak majd.
2017. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

kidobni a bútort felesleges az ágyat ki lehet, de az maga nem szünteti meg a problémát, mert nem csak az ágyban vannak. Ha az ágy megérett rá, akkor dobd ki, vagy ha az neked megnyugvást okoz (nem akarok többé abban aludni). ÉN azért nem akarom kidobni, mert alig 3 éve vettem és amúgy jó, ha ősöreg lenne már rég kivágtam volna.


Viszont ameddig a poloska probléma nem oldódott meg ne vegyél új ágyat, mert az is poloskás lesz az első nap. Az írtást könnyíti ha kevesebb bútort kell lekezelni. Matracot ágyat, ne dobj ki csak ezért.


Írtás után 10 napig még lehetnek poloskák, mert ugye van, amelyik nem bújik elő azonnal, de egy idő után már éhes lesz és elindul és akkor megy bele a méregbe és döglik meg.


Én már ott tartok ,hogy idegileg vagyok ki tőlük és arra riadok fel ,hogy mászik rajtam valami ,de vaklárma, mert semmi. szombaton volt a 3. írtás azóta nem láttam élőt, csak egy döglöttet és új csípések sincsenek, csak a meglévők viszketnek.

2017. júl. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!