Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Teljesen vegyszermentesen...

Teljesen vegyszermentesen megtermelhetőek a zöldségek egy háztájiban?

Figyelt kérdés
2017. júl. 22. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Elvileg meg, de lényegesen kevesebb termésre számíthatsz, mint vegyszeres termelés esetén. Vannak erre praktikák, amire interneten rákereshetsz. Vannak elég ellenálló növények, plusz mellé ültethetsz olyan növényeket, amik távol tartják a kártevőket több-kevesebb sikerrel.
2017. júl. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Még az jutott eszembe, hogy vannak olyan permetszerek, amiket használhatsz biokertészetbe is. Pl. a réz, kén, lenolaj, szódabikarbóna stb.
2017. júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Mi számít vegyszernek?

Szerintem meg lehet termelni, de se mennyiségre se "szépségre" nem lesz olyan mint a vegyszeres. De gondolom ez nem is elválás.

2017. júl. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Igen, de fele vagy harmadannyi termésed lesz. Vegyszer nélkül termelek és feleannyi termésem van.
2017. júl. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Ez a bio elnevezés inkább a kereskedelemnek,reklámnak szól.

Eladni a terméket a legmagasabb áron .

A vegyszereket is gyakran cserélgetni kell,mert gyorsan fejtik ki a kártevők is ellenszereiket.

Arról nem is beszélve,a kistermelőknek a nagyon gyenge hatásuak maradtak,az EU kívonatta a forgalomból a hatásosabbakat .Azokból elég volt 3 hetente,a mostaniakból rakjál többet az előírtnál,és permetezz 5-10 naponta .

Itt az amerikai kabóca,minden növényt támad már .

Megnézném azt az embert ,aki ezt a bio módszerével kivédi .Az igazi ellenszert,még nem találták fel,hangzott a rádi ó "hajnal tájt" műsorában .

2017. júl. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Én igyekszem viszonylag vegyszermentesen termelni, alkalmazom a praktikákat, de nem bigott módon.

Amit irtani kell, azt irtani kell, nincs mese.

Olyan helyen élek, - repülőtértől 30 km-re - hogy a leszálló gépek ebben a sugarú körben eresztik ki a felesleges kerozint és ez elterül még vagy 50-60 km-re is a széljárástól függően.

Egy percig ne hidd, hogy amit nem vegyszerezel, az teljesen egészséges étel!

Az esővel olyasmik is bejutnak, amikről álmodni sem mersz.

2017. júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Én 30 éve vegyszermentesen termelek, csak saját használatra. Sem permetszert, sem mütrágyát nem használok.


A kertben rengeteg madár és egyéb élölény van, ami a kártevök nagy részét elpusztítja, (NEM a gyümölcsböl húzgálja ki a kukacokat - ahogy néhány igen buta elképzeli -, hanem még elötte elfogyasztják a petéket rakni akaró kártevöket, illetve a levelektöl, hajtásokról összeszedik a kukacokat.)


Lehet - söt igen valószínü -, hogy kevesebb a termés nálam, mint egy vegyzserezett kertben, de cserébe a minösége sokkal jobb, és a belöle készült ételek íze/állaga is sokkal finomabb.


Persze, ez több munkát jelent, de nekem feltétlen megéri.

2017. júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Mi az ,hogy vegyszermentes. A biokertészetek is használnak engedélyezett növényvédő szereket. Sajnos az éghajlatváltozás miatt olyan kártevők tűntek fel hazánkban, amiknek nincsenek természetes ellenségeik.(vándorpoloska, amerikai lepkekabóca,harlekin katica, selyemfényű puszpángmoly stb.)

A lisztharmat, peronoszpóra, szürkerothadás , pár nap alatt elviheti az egész termést. Nem az a probléma, hogy permetezel-e vagy sem. Azzal kellene foglalkozni, hogy mivel permetezel, hogy betartod-e az előírt mennyiséget és a várakozási időt...

Lehet vegyszermentes kertet művelni , évekig nem használtam csak növényi leveket a zöldségeskertben, de két évvel ezelőtt megjelent nálunk egy olyan rovar , ami három hét alatt tönkretette az addigi munkámat. Választanom kellett,vagy lemondok a kertészkedésről, vagy védekezem.

Aztért választottam a védekezést, mert így pontosan tudom mikor, mivel permetezek, mikortól fogyaszthatók a gyümölcsök, zöldségek.

Természetesen csak engedélyezett biológiai szereket és a jól bevált növényi főzeteket és trágyaleveket használom,de permetezek. Muszály permeteznem.

2017. júl. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Soha semmivel nem permetezünk. Amikor ide költöztünk az idős szomszéd totál beöltözve permetezett a kertjébe kb 2 hetente,persze jutott bőven a mi kertünkbe is. 3szor hívtam fel a figyelmét arra,hogy én nem vegyszeres dolgokat szeretnék enni és mivel nem egyforma dolgokat ültettünk,így nem egyformán érnek a zöldségek és gyümölcsök és nem szeretném ha az én dolgaim ott rohadnának meg ahol vannak mert ő éppen aznap hajnalba állt neki valami tömény szerrel permetezni amikor én le szeretném szedni a zöldséget vagy gyümölcsöt. A 4.ik alkalom után mondtam neki,hogy én így nem fogok semmit ültetni és jövőre motoros permetezővel fogok benne gyomirtózni. Tél végén szólt,hogy nyugodtan ültessek megígéri,hogy nem fog erős szereket használni. Így is tett,viszont következő szezontól már abszolút semmivel nem permetezett és azóta se. Csalánlével szoktam elvétve, mert a mellettünk lévő nagy terület parlagon van és nő benne dögivel, a szomszéd is átvette ezt :)

Nálunk a fő gondot amúgy is a meztelen csigák okozzák,mert semmit nem kímélnek a fokhagymán kívül,azokat meg aztán lehet permetezni....mondjuk idén van annyira meleg,hogy végre nincs a megszokott invázió.

2017. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Létezik férgek megelőző praktika jó pár , a fák 10 c fokkörül 15 m körben lefedése takaró fóliával . A rover nem tud kikelni , de ha a környéken ezt nem alkalmazzák akkor sajnos ... A természetes állat ellenségek alkalmazása , olyan fák ültetők amikre az imádkozó sáska bagoly ölyv telepszik . A fák kérgeinek bemeszelése , vakondot sünt hagyni és más madarakat fészkelni stb . Két kóbor macskát fogadtunk be , az egeret patkányt bármit megfog , sajna gyíkot kölök rigót is de inkább ők mint más lelövöldözze őket .
2017. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!