Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan lehetséges, hogy a...

Piros69 kérdése:

Hogyan lehetséges, hogy a vakondháló ellenére tele van vakondtúrással a kert?

Figyelt kérdés
A kertész lerakta a vakondhálót (elmondása szerint tökéletesen), mégis tele van a kertem vakondtúrásokkal. Valaki találkozott már ilyen esettel? Mi lehet a probléma, és hogyan lehetne megoldani?

2017. júl. 23. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát valahol utat talált és a háló felett tevékenykedik.
2017. júl. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt a vörös színű "vakondűző" nevű növényt javasolnám. Itt rengeteg a vakond, a kertünkbe viszont kemény nulla darab jár be, mióta elültettük ide meg oda.

Azonkívül elég dekoratív is.

2017. júl. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hívd fel a kertészt, hogy fogja meg a vakondot, vagy fizesse vissza a pénzedet.
2017. júl. 24. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Nagyok a túrások, így úgy gondolnám, hogy a háló alatt tevékenykedik. A kertész természetesen mióta szóltam nem veszi fel a telefont. A legbosdzantóbb, hogy drága gyepszőnyeg lett letakva. Kb 500000 ft-s károm van. Tegnapi fűnyírás előtt is min 30 túrást takarítottam fel. Ha ránézek a kertre sîrhatnékom van. Nagy nehezen összespórtam az 1 milliót amibe került és most egy ocsmányságot látok.
2017. júl. 24. 06:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a széleknél jön föl a vakond? Ha a gyap közepén is, akkor minden bizonnyal rosszul rakta le, lehet hogy nem fedik egymást az egyes háló csíkok, köztük rés van.

Én karbiddal próbálnám elűzni. (nem a kertészt, a vakondot :-P )

2017. júl. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan jártam én is.

A kertész elbaltázta a vakondháló illesztést.

Egyrész fotókkal alaposan, naponta dokumentáld a történéseket, ha véletlenül szép szóval nem boldogulnál a "kertész"-szel, később legyen bőséges bizonyítékod, albumod. A bíróság szereti a jól dokumentált eseteket.


Én hamar rövidre zártam. Elkértem a gyerekem telefonját, és az ismeretlen számot persze felvette. Na, ekkor elmondtam neki, hogy bújkálhat nyugodtan, én hajlandó vagyok akár ügyvéddel is tértivevény-ajánlott felszólításokat küldeni, meg arra is, hogy ha arra sem válaszol, akkor egy zsírprofi és drága céggel megszakértetem és helyreállíttatom, amit Ő elrontott. Aztán fogadok egy jó ügyvédet, és ezt az összes költséget kamatostul leperelem róla.

Szóval ha akar évekig tartó huzavonát, meg kíméletlenül sok pénzt fizetni utána, perköltséggel együtt, akkor bújkáljon nyugodtan.

De ha nem akarja a gatyáját is ráfizetni mindezekre, akkor sürgősen hívjon fel a saját telefonomon, és beszéljük meg a dolgot.


Mondanom sem kell, alig tettem le a gyerek telefonját, csöngetett a saját készülékemen.

2017. júl. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem csak a széleken jön fel. Tegnap azt tettem amit javasoltál felhívtam a munkahelyi telefonomról. Hebegett habogott és azt magyarázgattam nekem, hogy biztos a földfelszínen próbál meg a vakond lejutni. Mondtam neki ezt most hagyja abba mert a saját szememmel láttam amikor alulról túrt. Álítólag kijön a héten. Jó ötlet amit mondtál meg fogom fenyegetni és még az apehnál is feljelentem mivel nem adott számlát. Fotón az sok van, folyamatosan fotózok. Arról is van képem, hogy ő csinálta a kertet.
2017. júl. 25. 07:41
 8/9 A kérdező kommentje:
Fotóm az sok van, tudom bizonyítani a történéseket. Az is biztos, hogy nem fogom hagyni és ha sokáig szívózik velem sokkal többet fog fizetni, mint amit kértem tőle írásban. Megmondtam neki fizesse vissza a teljes gyepszőnyegezés költségét, a vakonhálót és a földbehordást. Anyag és munkadíj együtt, ez utóbbinál csak anyag. Vagy szedje fel az egészet és csinálja meg rendesen.
2017. júl. 25. 08:15
 9/9 anonim válasza:
Mi volt a megoldás végül? Nem volt átlapolva a vakondháló? Vagy nem volt rögzítve? Vagy túl mélyen volt és fölötte túrt a Kisvakond? Érdekelne, mert magam csinálom. Milyen mélyre rakjam, mennyit lapoljak át?
2021. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!