Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Konyhai molyok irtása panellak...

Konyhai molyok irtása panellakásban?

Figyelt kérdés

Épen hadi helyzetben vagyok ezekkel az állatokkal, nem épen egy étvágygerjesztő látvány amikor az ember a konyhaasztalnál étkezéshez készülődik majd a szeme aurájában megpillantja hogy valami mozog majd felnéz és látja hogy a molykukacok ott mozognak és szabályosan kivehető a bőrgyűrűje, nagyon undorító.

Megnéztem Googlen esetleg mit lehet tenni de sokkal okosabb nem lettem. Mégis mit tudnék tenni ezek ellen a hívatlan vendégek ellen? Amikor melegebb az idő akkor egyre jobba jönnek nem győzőm porszívózni mert folyton újratermelődik a plafonon máshol nincs csak a plafonon érdekes módon.

A gond ezzel hogy a kutya miatt nem használhatok erős mérgeket nem szeretném hogy valami gondja legyen ebből, mint már volt az elődjének a csótányoktól, az biztosan hozzájárult az agydaganatához.



#lepke #moly #írtása #hívatlan vendégek
2017. aug. 25. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak a plafonon vannak, csak oda másznak fel. Ha ennyien vannak, akkor valamilyen élelmiszerben megtelepedtek. Ki kell derítened, hogy mi az. A konyhai moly imádja pl. a zabpelyhet, lisztet, kukoricadarát, zsemlemorzsát, aszalt gyümölcsöket, de még az olajfoltot a tűzhely mögött is. A zabpehelybe egyébként már az üzemben vagy az üzletben belekerülnek. Jártam már úgy, hogy a hazahozott zabpelyhet aznap felbontottam és tele volt döglött molyokkal. Én már a zabpelyhet a mélyhűtőben tárolom, mert ott nem kelnek ki (abban nem vagyok biztos, hogy el is pusztulnak odabent).


A befőttesüvegbe zárás is hasznos lehet, de az aszalt gyümölcsöt kiszagolja abban is és ha csak kicsit nem zár tökéletesen az üveg, akkor belemászik.


Egyébként nem biztos, hogy konyhai moly. Nálam pl. nagyobb méretű kukacdögök az almáinkból másztak elő (almamoly), és ők imádtak a plafonra mászni. Barátoméknál a dióból másztak elő.


Az irtásuk nagyon nehéz, mert sokkal ellenállóbbak a vegyszerekkel szemben, mint pl. a szúnyog vagy a légy. Ha nem akarsz erős szereket (pl. Multi-Insetto) használni, akkor csak a megelőzést tudom ajánlani.

2017. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A moly szinte sosem a háztartásban kerül a kajába.

Már úgy veszed meg, hogy tele van petézve, pehelyben, lisztben, magokban, akármiben, csak nálad kel ki.

A legbiztosabb végekezés, hogy bármi ilyesmi cuccot veszel, berakod 3 napra a fagyasztóba.

2017. aug. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Használj Bio-stop molycsapdát! Gazdaboltokban és a Dm-ben is kapható, olyant vegyél ami élelmiszermoly ellen van.
2017. aug. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én elég régóta küzdök a molyokkal,de olyan nem volt, hogy a plafonra telepedtek volna. Olyan volt, hogy a kifejlett állat a plafonon gubózódott be, de csak úgy nem időztek a kukacok ott.


Mindenképp tegyél ki csapdákat, az a hímeket összefogja, és legalább nem termékenyíti meg a nőstényeket. A csapdákat cseréld 6 hetente!! dm-ben kb 3-400 Ft-ért kapsz egy csomagot, ha nem akad rá egy lepke sem, akkor nem mollyal van dolgod.


Ezenkívül MINDENT, amit veszel, dobozolj be. Tényleg mindent, a bontantal csomagot is. A zacskón átrágja magát a lárva, a műanyag vagy üveg dobozon nem. Kiszgolja, hogy mi van benne, és gyakran a peremére gubózódik be, de nem tudja magát átrágni. Ha később kikelne benne valami, akkor tudod, hogy az fertődött volt, de ott is maradnak a dobozban az állatok, és nem jutnak be máshova, vagy fel a plafonra.


Nekem csak ez működik, a csapdákat folyamatosan cserélem, hogy ha véletlen valami berepülne, vagy egy zugból kikelne, akkor ne legyen gáz.

2017. okt. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megpróbálom ezt is. Igazából csak nyáron vannak nekem most jelenleg nincsen egy sem, gondolom fáznak..
2017. okt. 3. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!