Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit használhatok otthonvédelemre?

Mit használhatok otthonvédelemre?

Figyelt kérdés
Lehet hogy én vagyok ügyetlen a keresésbe de sehol se találtam a széles neten egy olyan oldalt ami leírná egyszerűen, hogy mit lehet használni aktív otthonvédelemnél. (Azt tudom, hogy elméletileg minden fegyveres betörést "mintha az a védekező életének kioltására irányult volna" módon kell felfogni, de azért nem hiszem hogy a sörétes a leg legálisabb megoldás).

2017. szept. 7. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Pl. gumilövedékes puskát:


[link]


De egyébként bármit használhatsz, amit legálisan tarthatsz otthon. Ha épp egy fejszével kell megvédened magad, mert az akadt a kezedbe, akkor azzal. Természetesen önvédelemről beszélek. Ha nem támadnak rád, akkor nem verhetsz agyon valakit csak azért, mert "betévedt" a házadba.

2017. szept. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Helyi őrzővédőt, Roti Bt.
2017. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Elvileg, ha éjszaka jön, vagy csoportosan, vagy felfegyverezve, akkor bármit használhatsz, akár élet kioltására alkalmas eszközt is. Ha pl. vadász vagy és tarthatsz otthon legálisan sörétest, akkor a fentebb leírt halmozott esetekben használhatod önvédelemre. Viszont figyelembe kell venned, hogy ha pl. a kertibudiba megy be, és dolgavégeztével távozik, akkor megint nem volna bölcs dolog a fegyverhasználat. Amíg reális esélyed van a menekülésre, addig érdemes is.


Azért olvasd át a BTK idevonatkozó részét (talán 29. és 30. paragrafus).

A legfontosabb a megelőzés lenne. Sokkal jobb, mint az aktív önvédelem. Rácsok az ablakokon, masszív ajtó. Pár kamera a nyílászárók felé fordítva. Esetleg olyan mozgásérzékelős lámpa, ami kint érzékel, és bent kapcsol valami helyiségben fényt. Imitálva az ébren- vagy otthonlétet.


Mindentől függetlenül nem mindenki képes ölni, és ha meg is teszi, nem biztos, hogy képes feldolgozni azt. Én valószínűleg csak nagyon kényszeres stresszhelyzetben lennék képes ilyesmire (vagy még úgy sem), és -amennyire ismerem magam- sosem tudnám elfelejteni.

2017. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gumilövedékes fegyver, gázspray az esetek 99%-ban elég szokott lenni. Ezeket nyugodtan használhatod, jogilag tiszta maradsz.

Azért valljuk be, még a legsötétebb borsodi, nyírségi zugokban is elég ritka, hogy csapatostól, felfegyverkezve járnak betörni.

Meg aztán gondolj bele, egy-egy ellen késes közelharcban még talán van esélyed, de egy a kettő ellen már nem sok, három vagy több támadónál meg egy AK-val a kezedben se úszod meg. Kérdezz csak meg közelharc oktatókat.

2017. szept. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az önvédelem gyakorlati részéhez úgy ahogy értek, de egy kés párbajt azért kerülnék. Viszont egy vadász fegyver látszatától/hangjától általában 3-4 betörő is felveszi a nike taktikát.
2017. szept. 16. 09:15
 6/7 A kérdező kommentje:
*nem kerülnék
2017. szept. 16. 09:15
 7/7 anonim ***** válasza:

A vadászpuska macerás, kell tanfolyam, engedély, fegyverszekrény. Ja és mindig para, mi van, ha rossz kezekbe kerül. Oké, ez megeshet egy paprika spray-vel is, de az nem halálos.

Bírók se igazán kedvelik, ha puskával lövöldöznek az állampolgárok.

2017. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!