Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan lehet kiirtani a...

Hogyan lehet kiirtani a fényeske nevezetű bogarat? Többi lent

Figyelt kérdés
A konyhánkban régi parketta van és már nem is passzolnak egymáshoz a darabok. A közte lévő hézagból jönnek ki de csak este ha sötét van. Pl ha bemegyek a konyhába és feloltom a villanyt akkor megállnak ahol éppen jártak. Kezdetben tartottam ezektől de már megismerem és eltaposom. Ezek ilyen 3-5mm-esek. Próbálkoztam ragasztóval de elfolyt a parketta alatt. A rovarirtó szer azért nem jó mert van egy kisfiam aki miatt nem fújnám be a lakást, konyhát. Most még a szilóra gondoltam hogy kihúzom vele az üres részeket. De nem tudom minek jönnek fel a parketta alól ha nem csinálnak semmit csak mászkálnak. Másnál volt ilyen esetleg?
2017. szept. 13. 02:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Ezüstös pikkelyke a neve
2017. szept. 13. 02:38
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak egy hirtelen ötlet, ha mondjuk piretmix hangyaport / rovarirtó port sepernél be a résekbe?

Aztán a felületet letörlöd, hogy a gyerkőc ne érintkezhessen vele..

2017. szept. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Ezek a nedves helyeken jelennek meg, pl. fürdőszoba.

Miért nem szeditek fel a régi korhadt parkettát a konyhában?

Hogy lehet ezt egyáltalán tisztán tartani, vagy felmosni?

Kövezzétek le, vagy legalább betonozzátok le, azzal megszűnik a probléma.

Ha nagyon kevés a pénzetek, akkor egyik hónapban megveszitek a követ, a következő hónapban betonoztok, utána burkoltattok.

A kisfiadra sokkal károsabb az alul penészes, rohadó parketta, ami alatt a rések miatt baktériumtenyészet lehet, mint a pikkelyke, ami ugyan undorító, de ártalmatlan.

2017. szept. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez albérlet. Nem saját lakâs. Ha saját lenne másképp nézne ki. Szilikonnal kihúztam a réseket.
2017. szept. 13. 23:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha hosszabb távra terveztek ott lakni, akkor beszéljétek meg a tulajjal, hogy felköveztek, mert a korhadó parkettát nem lehet tisztán tartani, jönnek fel a bogarak, a gyerekre is káros az alatta levő penész.

Viszont ennek az árát lelakjátok.

2017. szept. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!