Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Valami állat van a padláson,...

Valami állat van a padláson, de nem találom meg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pár napja arra lettem figyelmes, hogy valami mászkál a padláson. Régebben volt fent egy egér, de az már eltűnt (meghalt vagy ilyesmi).

Szóval, nem tipikus egérkaparás hangot hallok, hanem mintha egy nagy kutya lenne fent. Ő is kapar,d e sokkal erőteljesebben és hallom ahogy dübörög. Mintha össze-vissza szaladgálna fent. Már többször is megnéztem a padlást este, de mikor felértem hirtelen abbamaradt a kaparás és dörömbölés. Nappal átkutattam minden sarkát, de semmit nem találtam. Ötletek?


2017. okt. 22. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha olyan a padlásod bemegy a stukatúrba. Azt nem is látod. Fel is erősödik a hang ezért egér is lehet. Vagy akár patkány . Dobálni kell a padlásra Biotoll zselés mérget egy hét és megszünik a zaj.
2017. okt. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak arra vigyázz, hogy nehogy macska egye meg a mérget!
2017. okt. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
95%
nyest lehet... nem is fogod megtalálni, mert éjjel aktív, nappal elbújik olyan helyre, ahol nem is gondolnád.... de ha rátalálsz és megijeszted, még meg is támadhat. sztem helyezz ki élvebefogó csapdát, aztán ha belemegy, vidd ki az erdőbe, de előtte csomagolj neki ételt, mert szüksége lesz energiára az új lakóhelye kiépítésében.
2017. okt. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Hívj vadászgörényes embert. Ha a patkány ismeri a mérgeket, vagy a csapdákat, akkor nem fog a közelükbe menni, ugyanis rendkívül tanulékonyak. De egy vadászgörény elől az életben nem fog elmenekülni.
2017. okt. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Görény vagy nyest van fent. Nagyon egyszerű az eltávolítása. Az ilyenek az ereszcsatornán közlekednek. Támaszd be a csatorna alsó kifolyó nyílását egy-egy féltéglával. Pát nap után le fog ugrani, de nem tud visszamenni. Ennyi. Nekem bevált.
2017. okt. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálam is van fent vmi, és Protect pépet vettem.

Ma 3 napja, hogy az első 3-4 csomagocskával megajándékoztam.

A hang már kevésbé aktív, de azért még ma is kapott meglepit.

A csomagolás szerint 3-5 nap, mire elpusztul.


Az ereszcsatornás tippnek most nagyon megörültem, de aztán arra gondoltam, hogy ott hogyan menne le meg fel, ha semmiben nem tud megkapaszkodni, és nem srégen van, hanem teljesen függőleges? Ha megindul benne, az alumínium nagyon hangos lenne, tuti hallanám, éjszaka meg főleg.

Zaj csak éjszaka van, remélem 2 napon belül meghal a rhadék.

2017. okt. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Természetesen NEM az ereszcsatornán közlekedik a nyest!!

Magam láttam többször is, hogy simán felszalad a függőleges falon.


Amúgy miért nem olvasol vissza??

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__vadallatok__1636758-..

2017. okt. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó. Azzal érvelsz, hogy más egyszer máshová is beírtad, hogy nem az ereszen közlekedik? De ott. Az eresz kijáratánál nálam volt a fűben egy homorú bemélyedés mindig. Egyébként azért nem a falon megy fel, mert a vízszintes verébdeszkáknál nem tud felmászni, ezért használja az ereszt. De ez nem hitvita, én betámasztottam téglákkal, pár nap és csend lett.
2017. okt. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én nem tudom, h mi van nálam, és hol közlekedik.

de őszintén szólva jobban el tudom képzelni, h a falon, mert ott a vakolatban jobban meg tud kapaszkodni, mint a sík alumíniumban, ami ráadául zajos is lenne.


ettől függetlenül nem zárom ki, h másnál ott közlekedik, az állatok sem egyformák, meg az ereszcsatornák sem.


már csak azt nem értem, h bármi is az, mi a fenéért költözött fel a padlásomra, ahol se kaja, semmi nincs neki. oké, mostmár a hideg elől bújik, de eddig hideg se volt, mégis ott volt. ha lejött vadászni, mi a francért ment vissza?

2017. okt. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért ott lakik, mert az egy száraz, meleg, biztonságos hely. A csatorna meg azért jobb neki, mert nem a körmével kapaszkodik, hanem kúszik a csőben, vagyis nekiveti a hátát és úgy mászik, sokkal biztonságosabb, mint a csupasz (bár rücskös) falon mennie. De amióta ez a vita megy, már rég tettél volna féltéglákat a csatornalyukba és eldőlne a kérdés. Mérgezni azért nem jó, mert ha fent pusztul el, akkor a hullája bűzleni fog egy darabig és nem akadályozod meg, hogy a fajtársai is bejelentkezzenek hozzád.

Szerintem ez már átváltott nyűglődésbe, túl van tárgyalva.

2017. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!