Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Van akinek bevált a Nicandra...

Van akinek bevált a Nicandra növény?

Figyelt kérdés
Ma rendeltem Nicandra magokat,azt olvastam róla hogy palánták,növények közé ültetve távoltartja az üvegházi molytetvet,liszteskét,takácsatkát.Ha ez valóban igaz akkor megbecsült növény lesz nálunk mert tavaly teljesen tönkretették a karalábé és káposzta termést.

#kártevő #liszteske #molytetű #nicandra #nikandra
2018. febr. 14. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne nagyon bízz benne.

Olyan növény nem létezik, ami 3-4 méterre is hatna.

Fél méteren belül jó lehet, ha úgy ülteted, hogy 1 karalábé, 1 nicandra.

Szerintem 1 m-re is csak akkor hat, ha van távolabbi tápnövény a közelben, amit választani tud a liszteske.

2018. febr. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem,végül is tudnám sűrűn ültetni a karalábé közé de az meg gondolom a termésnek nem tenne jót,hisz a nicandra végül is gyomnövény.Egy próbát megér,nicandra+fátyolfólia+actara,ha nem is tudom kiirtani őket legalább visszaszorítani az inváziót.
2018. febr. 15. 08:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azt akarom még kipróbálni, hogy valami büdös növény levét kipermetezni. Olyanét, amire nem mennek rá. Pl. krumpli, vagy menta.

Tavaly a sárga lapos csapdázást próbáltam, az nem ért semmit. Ment arra is elég sok, de a karalábét ugyanúgy ellepték.

2018. febr. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam hogy csalánt áztattak vízbe 1-2 napra,sót,cukrot és mentát is raktak bele,leszűrték és ezzel permetezték..eredményt nem írtak,tehát valószínűleg nem vokt túl sikeres.
2018. febr. 17. 17:34
 5/5 anonim válasza:
A sima csalánleves permet is tökéletes, nem kell bele só meg cukor. Hatásos is csak sűrűn kell ismételni.
2022. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!