Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Miért vannak ugyanolyan pókok...

Miért vannak ugyanolyan pókok a lakásomban?

Figyelt kérdés

Kb. december óta azt figyeltem meg hogy ugyanolyan pókok jelennek meg a lakásomban. (világosbarna színük van, olyasmik mint a virágpókok de nem tudom hogy azok-e, de annyira nem is érdekel:/) Heti átlagban olyan 2-3al találkozok, a méretük különböző, de azt vettem észre hogy fajtára ugyanolyanok, és most hogy itt a tavasz többel találkozom, de télen is volt egy pár. Kikeltek volna a pókok a lakásomban vagy mi?? :'( ha igen akkor hogyan találhatnám meg a forrását? Isten bizony ez annyira undorító!! :'(((

22/L



2018. márc. 17. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Vegyél bio killt, és jól fújd körbe a lakást párszor, sarkokat, szegélyléceket, falra is mehet, met nem hagy foltot. Nálam jó ideig eltűntek a pókok amikor ezzel befújtam mindent.
2018. márc. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha van padlás vagy pince ott érdemes körülnézni, lehet, hogy onnan jöttek.

Egyébként szerintem semmi baj nincs velük, csak nem a lakásba valóak.

Hogy kicsit barátkozz velük itt vannak nagyon szép képek pókokról: [link]

2018. márc. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de engem elsősorban az érdekelne hogy miért lehetnek ugyanolyanok..
2018. márc. 17. 10:08
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

#3

Mert bement EGY olyan pók és "lebabázott" nálad.

Nem tudom pontosan mennyi az annyi, de 100 fölött is lehet egy fészek.

2018. márc. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is szinte biztosra veszem, hogy fészek van. Kétszer nálunk is volt fészek, igen nagy létszámmal. Akkor jó, ha hamar észleled, mivel eleinte nem másznak ki a fészekből a kispókok és ki lehet szinte az összeset vinni egyben (soha nem ölnék direkt pókot). Ki szoktam, mert így is lehet, hogy van ezer pók a házban (fogalmam sincs, de ha egy szék alatt van 20, akkor gondolom, el van bújva még sok), durva lenne növelni a létszámot, bármennyire szeretem is őket. A kispókok tündériek, de így is nehéz takarítani a póksereglettől (vigyázok, nehogy beszippantsam őket, de tuti megtörténik az is az apróbbakkal, amiket nem is látok).
2018. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván amilyen zsákmányállat él a lakásodban, csak az arra specifikálódott pókfaj tud megélni, és szaporodni. Ez a természet rendje.
2018. márc. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

A pókok nem kifejezetten zsákmányspecifikusak, élőhely már inkább, de valószínűbb a másik verzió, hogy valamikor bekerült egy nőstény és az utódjait találod (ez kár évekkel ezelőtt is lehetett). Vannak fajok, amik kifejezetten gyakoriak lakásokon belül (pl. sárga dajkapók - Cheiracanthium mildei, faggyúpókok - Steatoda spp.). A másik lehetőség, hogy tűzifával kerültek be az áttelelő példányok és a melegre előbújnak. A virágpók alatt nem tudom mire gondolsz (ilyen nevű faj nincs), de ha a viráglakó karolópókra, akkor ha arra hasonlítanak, valószínűleg telelő karolópókok (pl. Xysticus spp.), ezek nem szoktak hálót szőni.

Attól sem kell félni, hogy mértéktelenül elszaporodnának és ellepnék a házat, ugyanis a pár száz frissen kelt állatból jó, ha 10-15 megéli az adult kort. Eleve sok kicsi a testvérei áldozatául esik még a kelés utáni időszakban, az után pedig azt eszik, amit találnak, és mivel nem szociális lények, így elég hamar megtelnek a megfelelő helyek, akinek pedig nem jut az vagy éhen hal, vagy továbbáll.

2018. márc. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!