Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Milyen permetszerrel ajánlott...

Milyen permetszerrel ajánlott a padláson a darázsfészkeket lefújni, hogy elpusztuljanak a rovarok?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kecskedarázs van a padláson a cserepek tele vannak bentről, el szeretném őket pusztítani, mert rajtam kívül a családban mindenki irtózik tőlük.

2018. jún. 6. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
És ha a darazsakat már kipusztítottad, az állatkertben földhöz vághatsz egy szurikátát!
2018. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Én a te helyedben szakemberrel végeztetném el.
2018. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem fogok ilyesmit szakemberrel végeztetni.

Csak kíváncsi voltam, hogy valaki nem e tud tanácsolni, megfelelő vegyszert, aztán méhészruhában és maszkban én is szívest örömest elvégzem a munkát és a többlet összeget amit a szakembernek adtam volna majd gondosan elköltöm másra.

2018. jún. 6. 17:20
 4/10 anonim ***** válasza:
A munkahelyemen Mortein csótány és hangya irtóval fújtam le a darazsakat és meglepően gyorsan végzett velük. De a protect darázsirtó is elég hatásos.
2018. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

Féktisztítóból a kloroformszerű fajta. 5 másodperc (mondjuk azalatt végig fújod nekik abból a távolságból, amiből fedi őket kirajzással is, kis tapasztalatot igényel)


Mielőtt a méregzöldek megnyikkannának: elpárolog a francba. Ha te nem lövöd ki, kilövi más. A darázscsípés halálos az arra érzékenyeknél. Állítsuk arányba!

2018. jún. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom, ez is a probléma, hogy van olyan rokonom akinek allergiás tünetek léptek fel lódarázs csípésnél, aztán félek, hogy valamelyik családtagnál is lehet hasonló, nem akarom, hogy egy nyári sütögetést vagy dinnye zabálást ezek zavarják meg.
2018. jún. 6. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Én lángszóróval gyilkolásztam őket a padláson, a szalufáknál csak óvatosan.
2018. jún. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk 9-től zivatarok voltak...így darázírtás volt a padláson.

Én féltisztítóval+ hosszúszárú gázgyújtóval veszem célba őket évek óta. Csak pici spricc,így is méteres a láng,nehogy meggyújtsd a cseréplécet!

Ha alátétfólia van,akkor nem játszik!

Fontos,hogy pár nap múlva le kell szedni a fészkeket,és lehordani,elégetni.

Ezek pont a szőlő érésére kelnének,-nem fognak!

2018. jún. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A féktisztító meg bármi olajos dolog megöli őket, de csak amit konkrétan sikerül beteríteni vele.

Jobban jársz, ha veszel bármilyen darázsirtó vagy légyirtó vagy repülőrovar-irtó sprayt, ezek mikroszkopikus cseppekben kavarognak a levegőben, és azokat is elérik, amiket te nem is látsz.


Egy hűvösebb hajnalon felmész, amikor még a fészken van az összes, lefújod őket, és kész. Nem kell tőlük félni, még 20 fokban is elég merevek reggel, nem fognak megtámadni. 10 perc múlva visszamész, és lelökdösöd a fészkeket, hogy az esetleg távol lévő példányok ne tudják felnevelni az új generációt. (Legyen nálad spray a biztonság kedvéért.)

Én már legalább 100 ilyen fészket lefújkáltam az évek során, és soha egyetlen egy sem csípett meg. A lényeg, hogy legkésőbb reggel 7-ig, és legfeljebb 20 fokig csináld, akkor garantáltan fürdőgatyában sem fog egy csípés sem érni, kivéve, ha konkrétan a fészek alatt álldogálsz még egy darabig a fújás után, és a nyakadba potyognak. (9-kor végezve és 25 fokban se valószínű, hogy bajod esne, de ott már résen kell lenni, és szükség esetén távolabb menni 3-4 méterrel, ez is saját tapasztalat.)


Fészket megbontani csak méhészruhában szabad még hűvösben is, de az ilyen szabadon álló fészkektől egyáltalán nem kell félni, ha nincs legalább 30 fok, mert mire a darazsak észbe kapnak, már le lesznek fújva, és onnantól már semmi nem érdekli őket, csak a vonaglással lesznek elfoglalva.

2018. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, valószínűleg beszerzek akkor darázs elleni sprayt aztán a hajnali órákban lecsapok, ha tapasztalataitok szerint ez a jó stratégia.
2018. jún. 8. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!