Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogy hívják azt a hatalmas...

Hogy hívják azt a hatalmas (6-8 cm) kukacot, ami a fatörzsek belsejét kirágja?

Figyelt kérdés
2018. jún. 15. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy szarvasbogár-pajort láttál.
2018. jún. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle farontó rovar van, amelyek lárvája a fatörzseket károsítja, elsősorban a cincér félék. Ő azonban nem kukac, mert a kukac az kicsi.
2018. jún. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A farontó lepke hernyójára gondoltál?
2018. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
28%

Ha a méret stimmel és fekete azonkívül nagyon szőrös akkor nagy valószínűséggel valamelyik medvelepke hernyójával találkoztál. Nézd meg a hernyóhatározót. [link] [link]



[link]

A két link valamelyikén biztosan megtalálod, ha mégsem akkor tegyél fel fotót mert így nagyon tág a fogalomkör.

Kiirtani úgy tudod, hogy a fán lévő lukba tölts 2-3 cm3 gyógyszertári sebbenzint (benzinkúti vagy az olajos megöli a fát!!), vagy formalint és vattával zárd le a lukat. A keletkező gőz elpusztítja a hernyót. Másnap mindenféleképpen TÁVOLÍTSD EL A VATTÁT, hogy a luk ki tudjon szellőzni és a fa ne károsodjon. Keress a fák tövében tarhonya nagyságú fehér, sárgásfehér törmeléket, a törmelék felett biztosan találsz majd egy 5-6 mm átmérőjű lukat; itt kezdődik a hernyó járata. A luk magasságát 30 cm-től 3.5 m-ig keresheted. Ide töltsd a sebbenzint és ezt zárd le a vattával. Több is lehet belőle! NE FELEJTSD EL A VATTA ELTÁVOLÍTÁSÁT MERT A FA KÁROSODHAT!

2018. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Ahogy fent írták, vagy valamelyik farontólepke (Cossidae), nagyobb szitkár (Sesiidae, szintén lepkék, a farontók rokonságából) vagy cincérlárva ("álca").

A szarvasbogár lárvája korhadékban fejlődik, a medvelepke-hernyók pedig leveleket rágnak és főleg lágyszárúakat, nem a fa belsejét.

2018. jún. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Igazából nem én láttam, hanem az anyósom, ő pondrónak nevezte ami kb. annyira sokatmondó kifejezés, mint a kukac. Én csak a fűzfában élő nagy piros "szörnyeteget" ismerem, így rögtön arra gondoltam; nem tudtam, hogy többféle is lehet. De ennyi segítség elég ahhoz, hogy már egyedül is eljussunk a megfelelő információhoz, köszönöm.
2018. jún. 17. 00:36
 7/7 Quatermain ***** válasza:
Szerintem a szú lárvájára gondoltál.
2018. júl. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!