Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Kerti wc-ben méh (? ) vagy mi...

Kerti wc-ben méh (? ) vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés
alkalom adtán használom a kinti budit, többször tapasztaltam idén hogyha elkezdem kisdolgom végezni napközben, egyszercsak kiszáll a nyíláson felfelé egy lassan repülő méhszerűség, nem hasonlít darázsra, leginkább olyan mint egy méh csak hosszabb, nagyobb. ma már nagyon megelégeltem hogy délután megint kellemetlen pillanatokat okozott ezért meglátva hogy kirepülve most leszállt a budi oldalára hoztam egy légycsapót és lecsaptam, de megfigyelni nem tudtam mi lehet ez mert belesodortam véletlenül. kíváncsiságból hoztam egy lámpát és körülnéztem amennyire lehetett, de semmi fészekszerűséget nem láttam odalenn.
2018. jún. 16. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennyiből aztán ember meg nem mondja. Fedd le azt a nyílást.
2018. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is rémlik régebbről, hogy amikor táborban voltunk, hasonló budiban dolgunk végzése közben előevett a fene valami röppentyűt onnan. Valamiért ezek nagyon csípik az ilyen kultúrhelyeket. De én inkább valami légyszerűségre tippelnék.
2018. jún. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Esetleg zengőlégy vagy fürkészdarázs is lehetett. Vannak magányosan élő, veszélytelen darázsfajok. Nem építenek fészket, hanem lyukakba fészkelnek. Nézz utána a darázsgarázs készítésének, mert amúgy ezek hasznos jószágok a kertben, megeszik a tetveket, meg ilyesmi.

2018. jún. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a második képen lévő zengőlégy szerintem. [link]

Ismerős a szitu.Nálunk is beköltöztek a kinti budiba mikor még volt kinti.

Ez egy ártalmatlan légyfaj,de krvára kellemetlen,mikor szrás közben zümmögve lassan kirepül az ember sgge melett.

Gyerekként féltem,hogy megcsíp és mikor hallottam a zümmögést lentről,már minden bajom volt.Megemeltem a seggm ,hogy csak minél előbb menjen ki és próbáltam lecsapni.Sokat kinyírtam így.

Utáltam és utálom őket,mert még ott sem volt nyugtom.

2018. jún. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
tényleg zengőlégy lehet, köszönöm. így már talán kisebb félelemmel megyek oda :D
2018. jún. 17. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!