Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Zsizsik lepte el a tésztákat....

Zsizsik lepte el a tésztákat. Eleg sokat vásároltam egy leárazás alkalmával. Az egyik zacskóban szinte már csak a bogarak voltak a többiben meg nem látom . Ki tudom valahogy fertőtleníteni a helyét?

Figyelt kérdés

2018. aug. 1. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Zsizsik nem megy a tésztákra, az élelmiszermoly lehet, amit látsz.

Elvileg a fertözöttség addig nem látszik, amíg nem kelnek ki a peték, tehát igen valószínü, hogy a többi sem alkalmas fogyasztásra.

Mindent ki meg le kell mosni, és minden szénhidráttartalmú élelmiszer rendesen záró tartóban kell tartani.

2018. aug. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. aug. 2. 03:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Lisztbogár is lehet.


Amik jónak tűnnek, azokat nézd át alaposan, aztán ha tényleg jónak ítéled, tedd a fagyasztóba egy hétre, vagy ha fér, tárold ott felhasználásig. A peték nem mérgezőek, ha esetleg lennének is.

A zacskók épségét ha megvizsgálod jó szemmel, akkor az is segít, mert a nejlonon keresztül nem tudtak bejutni az állatkák, se beletojni, ehhez ki kellett lyukasztani a zacskókat.

2018. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem átrágták a nejlont-.-"

Olvastam is valahol, hogy ezek azt is átrágják.

Érdemes inkább valami zárható műanyag valamibe tenni a dolgokat.

2019. jan. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!