Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Csótány távol tartása a...

Csótány távol tartása a lakástól? Hogyan?

Figyelt kérdés

Lépcsőházunkban a takarítónő észlelte, hogy a biciklitárolóban vannak csótányok. Ennek kb 3 hete. Lett szólva a közös képviselőnek, és elméletben lett is irtás ez ügyben. Azonban tegnap este a szobámban megjelent egy és mikor a párom agyoncsapta, iszonyat büdös volt. (Arra gondol a párom, hogy biztos megette a mérget, de nem használt.)


Milyen módszerrel, vegyszerekkel, praktikákkal tudnám a lakásunktól távol tartani ezeket az élőlényeket?



2018. aug. 6. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy csótány volt? Nem, mondjuk, svábbogár? Az büdös. Esetleg lisztbogár?
2018. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezen az oldalon azt írják, hogy a csótány és a svábbogár egy és ugyanaz!

[link]


Biztos, hogy csótány lehetett, mert már 2 volt nálunk, egy a fürdőszobában, egy meg a szobámban.

És ez azóta van, hogy szóltak, hogy a takarítónő felfedezte a biciklitározóban a csótányokat.


Előtte soha nem volt ekkora fekete bogár a szobámban.

2018. aug. 6. 20:55
 3/6 A kérdező kommentje:

És a büdösséget hogyan lehet eltüntetni, megszüntetni? Mert sajnos az ágyam széle büdös maradt, miután a párom éjszaka lecsapta a csótányt.

Vizes mosószeres, mosóporos ronggyal már többször áttöröltem, lefújtam a sprémmel, de még mindig érződik. :(

2018. aug. 6. 20:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nagy fekete büdös bogár, az garantáltan nem csótány.

A csótány ilyesmi, esetleg sötétbarnában:

[link]


Az elnevezésben én tévedtem, rákerestem, és rájöttem, hogy a közönséges bűzbogár elnevezésű állatkát gondoltam én évtizedek óta svábbogárnak.

[link]

2018. aug. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csótány volt 100%. Leírtam, de mégegyszer hangsúlyozom, a lépcsőházunkban csótány irtást végeztek, mert több csótányt találtak. És a mi lakásunkban is már 2 db volt ezen kívül!


Használható információt kérek szépen!

2018. aug. 7. 17:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elszomorítani, de a csótányokat egyáltalán nem vagy csak nagyon-nagyon nehezen lehet kiírtani onnan ahová egyszer már bejutottak. A társasházakban a rendszeres rovarírtás kötelező, a lakásokban már nem, és a gond ezzel kezdődik. A társasház közös területein megzavart élősködők a nyugis helyek felé menekülnek, vagyis a lakásokba húzódnak, oda ahol nem várja őket méreg vagy csapda. Én a helyedben szakembert hívnék, mert a kiskereskedelmi forgalomban kapható csalétkek vagy mérgek nem képesek maradéktalanul elpusztítani a bogarakat. Lehet, hogy most azt gondolod, hogy 1-2 bogárért nem érdemes, de ha már több százan lesznek, akkor bánni fogod, amit elmulasztottál.
2018. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!