Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi ez a bogár, ami lisztbe,...

Mi ez a bogár, ami lisztbe, csokiba, cukorba, mindenbe belemegy?

Figyelt kérdés

Már kezdek megőrülni, mindent kidobtam (liszt, csoki, cukor, búzadara, magvak, mandula) és még mindig vannak! Kicsi, pár mm, hosszúkás fekete és nagyon pofátlan, még a sóba is belement a sószóró lyukán keresztül.

Nem zsizsik, nincsenek szemmel látható kukacok. Mivel lehet ellene védekezni, hogy lehet kiírtani? Valami vegyszeres megoldás van, hipó, domestos, bármi más?


Így néz ki: [link]


2018. aug. 8. 09:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és a legjobb, hogy hiába vettem zárható dobozokat és abba rakom a lisztet, cukrot, stb-t, oda is be akar menni és a tető menetes részébe beleszorul, de nem döglik meg.
2018. aug. 8. 09:40
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Élelmiszermoly.


Mindent dobj ki, klórral fertőtleníts ki!

Az új szárazárut pedig legalább 2 napra (!!) tedd a mélyhűtőbe, megöli a petéket.

2018. aug. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy ez nem élelmiszermoly.


Az így néz ki: [link]


És direkt írtam, hogy peték,kukacok nincsenek szemmel láthatóan. Nem repül, nincs szárnya. Azért egy molyt én is felismerek.

2018. aug. 8. 10:04
 4/9 A kérdező kommentje:
Itt is erről a bogárról van szó, de nem jöttek rá hogy mi lenne jó ellene: [link]
2018. aug. 8. 10:14
 5/9 anonim ***** válasza:

esetleg ez?

[link]

2018. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor még egyszer.

Az eljárás ellene UGYANAZ, amit leírtam.

2018. aug. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Feltehetően #5-nek van igaza és ahogy ott le van írva, magával az élelmiszerrel kerül be a lakásba. Megoldás, hogy a megfelelő száraz élelmiszert (liszt, búzadara) otthon vagy azonnal felhasználod, vagy sütőben sterilizálod kb. 130°C-on (pl. korpát) vagy mélyhűtőbe teszed pár napra (-18°C). Ne tarts otthon készletet belőlük, ha egyébként van rá módod naponta megvásárolni közeli üzletben. Az egyéb élelmiszereket (cukor, só) meg feltehetően csak kirándulási célból fedezi fel.
2018. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kenyérbogár. Nálam is volt:( mindent kidobtam. A legtöbb a kamillateában volt, szerintem azzal hoztam haza, mert sima papírdobozban volt, celofán nélkül.
2018. aug. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Zsizsikfaló fogasnyakú-lapbogár

[link]

Szerintem van ott bőven zsizsik is.

2018. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!