Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Csótányok tűntek fel az egy...

Csótányok tűntek fel az egy napja bérelt lakásunk különböző pontjain! Hogyan lehet a leggyorsabban megszabadulni tőlük?

Figyelt kérdés

A tegnapi nap során költöztünk be Túrkevén (Szolnok megye) egy központban lévő, négy emeletes TÉGLA - úgy hallottam, a panelekben gyakoribb vendégek - tömb első emeleti lakásába. A tisztaság hagyott kívánnivalókat maga után, de nekiugrottunk, és estére szép rendet raktunk, minden csillog-villog.


Aztán olyan hajnalban kimentem a vécére, és a küszöbről több kicsi csótány rohant elém, leütögettem őket légycsapóval. Biztos, ami biztos alapon körbenéztem a többi helyiségben is, a konyhában a hűtő mellett egy fél hüvelykujjnyi példány vigyorgott rám, akadt egy-kettő a fürdőben, illetve mire visszatértem a vécéhez, megint újak tűntek fel ott, ezúttal nagyobbak is.


Hogyan lehetne rövidesen likvidálni őket?


A tulaj egy szót sem szólt róla, hogy lennének ilyen nem kívánatos lakótársak, így fontolgatjuk a költözést is, de egyik napról a másikra, biztos nem találunk.

Szétnéztem a spájzban, és ott találtam egy flakon Bio Kill rovarirtót, azzal azóta körbefújtam a vécét, amik a csőnél, a vécé illesztésénél voltak lyukak, azokat betömködtem. Fújtam a konyhába is, és tettem a sarokhoz citromot - nézelődtem a neten, és azt írták, hogy talán azt nem szeretik.


Olvastam géles megoldásról, permetről, speciális csapdáról, egérragacsról, két oldalú ragasztószalagról meg sütőporról és fahéjról az elmúlt órákban. Viszont, ahány kérdést nézek itt a Gyakorin is, annyira megoszlanak a vélemények róla, melyik használ :/


Nagyon fontos lenne, hogy gyorsan pontot tegyünk az ügy végére, a fiam nagyon beteges, nem szeretném, hogy elkapjon tőlük valamit. Poszttraumás is mellé, így elég erős pánikot is okoz nála a jelenlétük, úgy is alig meg kimenni a mosdóba, hogy ketten ott állunk, és figyelünk, nem jön-e elő több :s


Aki környékbeli, esetleg tud ajánlani megbízható szakembert?



2018. szept. 23. 04:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hatásos irtást csak szakember tud végezni és csak úgy, ha kompletten kezeli az egész házat, illetve több lépcsőház esetén a tömböt. Ha valamelyik idióta lakó nem engedi be őket, akkor nem lesz hatásos. Közösképviselővel kellene beszélni. De ha ebben a lakásban ennyire elterjedtek, a szomszédban is kell lenniük. Én költöznék minél előbb, mert a cuccotokba is beleköltözhetnek, vihetitek őket tovább... Makacs kis dögök, nehéz megszabadulni tőlük. Házi módszerek semmit nem érnek.
2018. szept. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csótánycsapdával.

Meg az ÁNTSZ-nek kell szólni. Ezt a tulajdonos is megteheti.

2018. szept. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Beszéltem közben szomszédokkal, egyikük azt mondta, hogy nála is vannak, de fújogatja őket, egy másik meg, hogy pár havonta maximum egy, csak azoknál van, akik nem takarítanak. Azóta nem jött elő új, a szobákba nem mentek be, de olvastam, hogy az lesz a következő lépés a részükről, így eléggé félek...


Ez a Bio Kill-es fújás, ha folyamatos, nem tartja őket távol?

2018. szept. 23. 16:31
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha jön valaki, aki erre specializálódott, az mennyire tartós? Más szempontokból tökéletes lenne a hely, de ha ezek időről-időre visszajönnek, akkor csak nem lehet maradni.
2018. szept. 23. 16:32
 5/6 anonim ***** válasza:
A szakember zselépöttyöket tesz le a szokásos útvonalaikon, vizes dolgok közelében, szellőzőkben, résekben. Ez hatásos, ha mindenhol el van végezve. Szétnézhetsz, kapható-e ilyen kereskedelmi forgalomban. Mivel volt nálunk hülye, aki nem engedte be az irtókat, így újra újra felbukkantak.
2018. okt. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalat alapján: sajnos, esélyetek sincs. Az első hozzászóló leírta a lényeget: az egész házban irtani kell. Jönnek fel a csöveken, réseken. Ahova egy a4-es lap befér, elég nekik. Nem elég egyszeri irtás: profi irtócég kellene többször végigmenjen a házon. Minden lakásban és a közös területeken is. Amit te tehetsz: hívatsz irtóceget a saját lakásodba, betömködöd a réseket, illetve nekem ami nagyon bevált: bio kill csótánycsapda. Rakj ki párat a "legkritikusabb" helyekre. Beleragadnak, és csapdával együtt dobod ki őket. De a ti esetetekben az elköltözés a legjobb megoldás. Annak idején én is azt tettem. Én is egy albérlettel jártam pont ugyanígy.
2018. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!