Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hangyák telepedtek be a...

Hangyák telepedtek be a lakásba. Hogyan tudnám kiírtani őket?

Figyelt kérdés

Vettem már hangyamérget, amit állítólag összegyűjtenek a hangyák, beviszik magukhoz a bolyba, és ezzel megmérgezik az egész telepet. De nem tetszett nekik, csak otthagyták a mérgező falatokat. (Szerintem más hangya típusra való, mint amelyik hozzám költözött.)


Vettem hangyaírtó spary-t is, attól 3-4 napig eltűnnek, de aztán megint előkerülnek valahonnan.


Próbáltam szódabikarbónát kiszórni egy ismerősöm javaslatára, de szerintem nem zavarta őket az sem.


Mit tehetek?


2018. okt. 1. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Hangyapor. Ideig óráig távoltartja őket, de ha a fészek nincs meg, hosszú háború lesz.
2018. okt. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kiirtásuk ideje függ a hangyakolónia nagyságától. Kitartóan kell szórni nekik z üzletben kapható hangyamérget. Általában a fal és a padló találkozásánál közlekednek (akárcsak az egerek is). Ezt az útjukat szórd be rendszeresen. Idő kérdése, de kipusztulnak.

Nagyon szeretik az édeset. Egy kartonlapot kenj be mézzel és helyezd az útjukba, lehetőleg a bejáratuk elé, de ne túl közel, hogy sokan ki tudjanak jönni a lyukukból. Rátapadnak.

2018. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Porcukorba tegyél sütőport, szeretik az édeset, a porcukort a sütőporral együtt beviszik a fészekbe, és a sütőportól felpuffadnak és felrobbannak.
2018. okt. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A porcukros sütőpor meg a szódabikarbóna csak urban legend, semmi alapja nincs. Én is többször teszteltem őket, mert mit lehet tudni... De ne érdekelte őket. Lehet, hogy utána pont másfelé vonulnak egy darabig, de a bolynak semmi baja nem lesz.

Tegyél ki előbb méreg nélkül olyan kaját (pl. szétnyomott tepertő, sült hús), amit szeretnek. Ha másnapra elborították a hangyák, akkor szórd rá azt a szert vékonyan, amit vettél, így már elviszik. Ha nem friss anyag, akkor nem jó.

2018. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Többször volt már hangya invázió nálunk. A különféle hangya csalétkek mindig megoldották a problémát. Kivéve legutóbb. Akkor azt a tanácsot kaptam, hogy hangya port keverjek porcukorral. Kipróbáltam. Egy nap alatt eltüntek.
2018. okt. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!