Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Budapesten VIII. ker. Tisztvis...

Budapesten VIII. ker. Tisztviselőtelepen a villanegyedben milyen kártevők fordulnak elő? A szuterének vizesedése milyen mértékű?

Figyelt kérdés

2018. okt. 17. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel homokdombokra épült, aligha lehet vizes.
2018. nov. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Több házat is néztem, és bizony van, amelyik vizes. Hol vannak a homokdombok?

Nem értek a házakhoz, kifejtenéd nekem, mitől lehet vizes?

2018. nov. 4. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ne vegyél minden hozzászólást készpénznek, amit unatkozó háziasszonyok, vagy tinik irkálnak ide.


A vizesedés minden esetben a szigetelés hibája, vagy a nem léte.

2018. nov. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
A Tisztviselőteleppel szemben a homokdombokra telepitették a Népligetet. Ott van a szélén a volt tisztviselő telepi főgimnázium, múzeumok vannak ma benne. Ennek pincéje soha nem volt vizes. A templomtól északra (Györffy utca nyugat felé) vannak vizesebb területek, ami nem is csoda, a mai Nagyvárad tér, az Orczy-kert és a Klinikák is mocsár feltöltésére épültek. A Ludovika pedig egy nagy mészkőtömbre. Nem mindegy, hol van az a ház.
2018. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4: Köszönöm. Hol lehet ezeknek utánanézni?

Nem csak kifejezetten itt, általánosságban érdekel, mert érdekel az ingatlan téma.

A kártevőkről tudsz, mik szeretnek ott lenni?

2018. nov. 5. 12:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Én onnan tudom, hogy abban a volt gimnáziumi épületben dolgoztam évekig. Megnéztem a régi térképeket Arcanumon, I. és II. Katonai felmérés is érdekes, legjobb oda a harmadik. És jó még könyvtárakban a Budapest természeti képe.

Kártevők nem voltak, se csótány, se ászka (pincebogár), pedig a pincében dolgoztunk. Csontszáraz volt.

2018. nov. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

A Bíró Lajos utca-Bláthy Ottó utca a kiszemelt területem.

A villanegyed közepe tetszik nekem.

De voltunk a Bíró Lajos u. 60-ban egy házat nézni, ott vizes volt a pince, pedig régebben állítólag az volt a mosókonyha. A fényviszonyok is szépek voltak a pincében.

2018. nov. 5. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!