Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Egérirtás kutya, macska...

Egérirtás kutya, macska mellett. (? )

Figyelt kérdés

A magasföldszinten levő lakásunk konyhájában megjelent egér.

Hogy hogy került oda, ne kérdezzétek, mert fogalmam sincs, egyszer csak 1 db. ült a tűzhelyen.

Vettünk ragacsot, azzal megfogtunk egyet, majd másnap még egyet, utána napokig semmi, de hallottuk, hogy a beépített szekrény mögött még mocorog, bár a hat kitett ragacsot gondosan elkerülte. Vettünk egérfogót, első nap egy volt benne, de még mindig van, mert a kitett kolbászdarabka eltűnik a pultról. Azóta három egérfogó van a főzőfülkében kolbásszal, sajttal felszerelve, plusz egy élve befogó, de semmi, holott van még egér, az biztos, mert a csalikaják eltűnnek.

Csak a főzőfülkében van/nak, mert gondolom a macska miatt nem mernek kijjebb jönni.

Most már szórnék ki mérget a tűzhely mögé, ahol nem fér hozzá a kutya meg a macska, de nem tudom, hogy mikortól kezd hatni? Fog e rohangászni a mérgezett egér a lakásban, lehet e baja az állataimnak belőle, vagy mi a fenét csináljak, mert ez így nem maradhat?

A főzőfülkének nincs ajtaja, csak egy boltíves ajtónyílás az étkezőre és az előszobára. Szóval egy légtér az egész, nem lezárható.


2018. nov. 21. 09:31
 1/8 mindentudó99 ***** válasza:
37%
Ezek rágcsáló írtók. Kutyára macskára nem hat. Nyilván nem kell etetni vele őket de bajuk nem lesz.
2018. nov. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#5

Jézusom, dehogynem! De még a dobozára is rá van írva, hogy emberre és minden melegvérű élőlényre életveszélyes!!!

Még a mérgezett tetem fogyasztása is mérgező kutyára, macskára stb. de ahogy olvasom 3-5 nap alatt fejti ki a hatását.

2018. nov. 21. 10:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen az 1-es és eddig egyetlen válaszolónak írtam, nem tudom hogy lett belőle 5-ös.
2018. nov. 21. 10:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezek a szerek nem úgy működnek, hogy megeszi az egér, aztán a szívéhez kap és feldobja a bakancsát. Hanem egyre bágyadtabb lesz, és már nappal is mászkálni fog a szoba közepén.

Én már többször láttam ilyen egeret és patkányt is, simán cipővel odébb lehet lökni, nem ijed meg, mert túl kómás hozzá. Szóval ha a kutyát és macskát nem tudod üzembiztosan kizárni egy helyiségből, hogy nem szalad be előtted ajtónyitáskor, akkor ott ne mérgezz. Marad a csapda, egy idő után majd elfogynak.

De annak nézz utána, hogy hol tudott ilyen sok bejönni, mert nyilván jönni fog az utánpótlás.

2018. nov. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 4-es!

Több tipp is van:

- behoztuk egy rekesz zöldséggel (kaptuk)

- bejött a nyitott konyhaablakon (láttam vidéken a házfalán futni egeret)

- gázcsőnél van egy kis leheletnyi hely, ahogy jön be kívülről, de az szinte lehetetlen.

És már takarítani kellene a konyhát, lecserélni a gáztűzhelyet, mert vettünk egy újat. A régi 20 éves és ócska, de nem merek belekezdeni, mert nem akarom, hogy szétspricceljenek a lakásban, A csapdába nem nagyon mennek!:(:(:(

2018. nov. 21. 21:28
 6/8 anonim válasza:

[link]

Én gazdaboltban vettem kettő darabot, nagyon hatásos. Kevéske sajt csalétekkel több mint 40 egeret kiszedtem a műhelyemből, szabadban elengedtem, csak kellemetlen szaga van uttána, sűrűn kell mosogatni az ürüléket. Állatok mellett nem használtam mérget sosem.

2018. nov. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mire való a macska, ha nem erre?
2018. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
7/7. 4 macska van a házunkban. 2 macska olyan jó egérfogó, hogy rengetegszer hozza ajándékba az egeret.. HIÁBA viszem fel a szobámba BÁRMELYIK macskát nen tudják kifogni. Az egér már járt a szobában. Evett a csokiból... nem jön elő. A macska egész éjjel nézte a helyt. Mikor az egér elment valahiva ment utána. Nem jön elő így hogy fogja ki?
2020. jan. 20. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!