Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit lehetne még tenni a...

Mit lehetne még tenni a csótányok ellen?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, negyedévente jönnek irtani az egesz házsoron. Valószínűleg ez akkor lenne hatásos, ha minden lakásba be tudnának menni, de például kapásból a velünk szemben lévő lakásba fél évente egyszer jön haza a tulaja.

Vettünk már ilyen tablettás, ragadós csótánycsapdát, de az nem fogja meg az összeset, sőt van, hogy 1-2 nagyobb lemászik róla...

Vettem nemrég egy protect márkájú fújós irtót, árra gondoltam befújok pár helyre, csak attól félek, hogy esetleg büdös vagy valami.

Egyébként az utóbbi hetekben, rátaláltunk pár döglött, nagyobb példányra és mindig a küszöb mellett feküdtek. Meg általában ha felkapcsolom a lámpát, fejvesztve menekültek, ma reggel volt egy a konyhában, éppen csak vánszorgott. Nem tudom mitől, remélem hasznosabb volt az irtás, csak az kéne, hogy a peték is eltűnjenek.

Van valami bevált tippetek, ötletetek esetleg?



2018. dec. 19. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:

A házban csak a közös helyiségeket fújják, vagy bemennek hozzátok is?

Nálunk mostanában nem sokat ér az ilyen teljes ház irtás, mert pl liftakna, lezárt pincerészek, stb, ott nem fújnak. Viszont nekem van szerződésem másik céggel, amely 3 havonta a lakásomat kezeli le.

2018. dec. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Minden lakásba bemennek, ahova tudnak, azt nem is tudom, hogy a lépcsőházba szoktak-e fújni.
2018. dec. 19. 20:52
 3/9 A kérdező kommentje:
Konyhába, fürdőbe és a wc-be szoktak befújni.
2018. dec. 19. 20:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Géles irtást kérjetek, plusz permetezést.
2018. dec. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Saját pénzen rendelj írtást. Nekünk is csak az segített, dettó ugyanez volt a helyzet mint amit írtál.
2018. dec. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem fogja meg az összes csótányt a csapda, mert csak a petéző nőstényt csalja be.

Nem irtja, hanem a szaporodást akadályozza meg a csapda.

Nem lesz következő generáció.

Jó sokat kell kitenni, 5-6 méterenként, és ha teli van, akkor cserélni.

2018. dec. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A protect az jó irány volt, csak a fújós nem nyerő, a porállagú viszont kinyír mindent, ennek annyi a hátránya, hogy bizony be kell másznod oda, ahova be akarod juttatni. Nem büdős, sőt egészen kellemes illata van (rovarirtóhoz képest :D ), én kb fél éve sikáltam vele fel a szobát (régi parketta szóval konkrétan négykézláb sikáltam bele minden egyes apró résbe, igaz, nálunk nem csótányok voltak, hanem valami lisztbogár szerű képződmény, ami előtte jópár másik rovarirtót túlélt), utána pár napig csak döglöttek kerültek elő, élőt azóta se láttam bent. Ez a cucc állítólag csótányra is jó.
2018. dec. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a Protect forte (por) vált be, hazavágta őket!
2018. dec. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, olyan szer amit ha nàlad alkalmaznak, a körülötted lévő lakásokból is kiűzi a csótànyt. Persze ezt a rendszeres irtàsoknál nem alkalmazzàk, nem àll érdekükben.
2018. dec. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!