Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan állítsam le a Vakondot?

Hogyan állítsam le a Vakondot?

Figyelt kérdés
Az egész udvart lassan feltúrja, pedig adtam neki többször füstölőt. Rá se bagózik. A kb.40x40-es udvaron van már vagy 25 vakondtúrás. Tippek....

2018. dec. 22. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Azért van ott mert van féreg meg melója , ha nem lesz tovább áll ...
2018. dec. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos az a tapasztalatom, hogy a kíméletes megoldások nem érnek semmit se.

Amiket én próbáltam:

- ultrahangos riasztó ( teljesen hatástalan)

- leásott sörösüveg ( pár napig jó, de utána megszokja)

- túrásba helyezett dolgok ( kutyaszőr, gázolajos rongy, fokhagyma, őrölt fekete bor, kutya tej ,más néven gyermekláncfű , kávézacc) mind hatástalan volt.

- BROS karbid, vakondriasztó (szintén hatástalan)

- Critox füstpatron


Ami bevált a lenti linken található szerkezet:

[link]

2018. dec. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a vakond utálja, ha dörömbölnek fölötte. Vagyis, ha bakancsban összevissza toppogatsz a járatok környékén, akkor jó eséllyel elmegy.
2018. dec. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A vakond egy igazi terminátor, mindenen átmegy és mindent túlél.

Egyedül a 1,5 méter mély folytonos beton kerítés alap tartja távol.

Sok éves tapasztalattal állítom.

2018. dec. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is nagyrészt végigpróbáltam, amit a #2 írt, és az eredmény ugyanaz, vagyis hogy nem létezik kíméletes módszer a távoltartására. Bármilyen zavaró dolgot megszokik egy héten belül. A mérgező vagy nagyon büdös dolgok elől meg lezárja az adott járatrészt, és ás fél méterrel odébb egy kerülőutat. A füstpatron csak akkor ér valamit, ha sikerül beszorítani egy vakjáratba, és olyan közel van hozzá a patron, hogy már nincs ideje lezárni maga előtt a járatot. De ehhez nagyon nagy szerencse kell.

A vakondos fórumokban kb. minden riasztó dologról (nagy sárfű, infrahangos vakondriasztó, sörösüveg, stb.) írnak olyan saját tapasztalatot, hogy a vakond konkrétan kitúrta ezeket.

A linkelt szerkezettel is próbálkoztam, de soha nem sikerült fogni vele.

Ami nekem bevált, az ez:

[link]

Két darab van egy csomagban, a kibontott járatba egymással szemben kell őket lerakni, mert bárhonnan jöhet a vad. A végét egy vastag dróttal kell leszúrni, hogy ne tudja eltolni. Aztán az egészet lefedni. Ha nehezen csappan el, akkor fogóval hajlítva lehet rajta gyengíteni, ezt használat előtt ki kell próbálni.

A hátránya: rézzel futtatott acéldrót, vagyis a földben 2 hónap alatt szétrozsdásodik, és vagy veszünk másikat, vagy cinnel befuttatjuk a lényegi részeket.

2018. dec. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kezdem ott, hogy a vakond védett állat! Ezek a csapdának nevezett eszközök megölik az állatot, ezért az ily módon végzett "vakondfogás" szabálysértésnek minősül.

Van jó módszer, csak egy kicsit macerás. Kell ásni egy gödröt, beletenni egy zárható edényt (mondjuk egy régi ceglédi kannát). Ebbe kell tenni egy kb 400Hz körüli szaggatott hangforrást. Kábé olyat, mint amilyen leszúrható vakondriasztó, csak nagyobb teljesítménnyel.

2018. dec. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Igen, ezt kb. mindenki tudja, hogy védett, de ez nem boldogítja azt, akinek kitúrja a palántáit, meg felbukik a vakondtúrásban. Alólam is kidől időnként a gyümölcsszedő létra, amikor egy mélyebben lévő vakondjáratba süllyed az egyik lába.

A vakondról csak azok gondolják, hogy alapvetően hasznos, akik nincsenek tisztában a vakond életmódjával. Persze, megeszik alkalmanként pajorokat meg hasonlókat, de az étrendje alapját a földigiliszta adja, ami azért nem annyira káros, ha nincs túlszaporodva.

Régen, több évtizeddel ezelőtt lehet, hogy ritka volt és védeni kellett, de mostanra lakott területeken belül és kívül is kb. a valaha volt legnagyobb létszámmal áskálódik, mert megritkultak a természetes ellenségei. Legalábbis, abban a 3 megyében, amerre én szoktam járni.

2018. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!